Pożar w gospodarstwie w Miłosławiu

Pożar rozpoczął się po g. 17:00. W ogniu stanął budynek gospodarczy ze zbożem i słomą. Ewakuowano mieszkańców.

16
Pożar budynku gospodarczego w Miłosławiu. Fot. K. Dziurdziewska

Pożar rozpoczął się po g. 17:00. W ogniu stanął budynek gospodarczy ze zbożem i słomą. Ewakuowano mieszkańców.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o g. 17:40, a na miejscu pojawili się 10 minut później. Pożar wybuchł w budynku gospodarczym przy ul. Poznańskiej na obrzeżach Miłosławia. Znajdowało się w nim 15 ton zboża i 40 balotów słomy. Przylegał on do budynku z mieszkaniami komunalnymi, w których znajdowało się 8 osób. Nie było bezpośredniego zagrożenia, że pożar wedrze się do mieszkań, jednak ewakuowano ich z powodu dużego zadymienia. Na miejscu pojawił się burmistrz Miłosławia, który zapewnił mieszkańcom noclegi, chociaż na razie nie wiadomo, czy będą musieli z nich korzystać.

Akcję gaśniczą rozpoczęło 8 zastępów strażaków, jednak na miejscu okazało się, że z powodu niskiego ciśnienia wody w hydrantach, najprawdopodobniej z powodu mrozu, potrzebne będą dodatkowe wozy.

Strażacy musieli rozebrać spaloną część dachu, jednak o dalszym losie budynku decydował będzie inspektor budowlany.

Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru, a jego dogaszanie zajmie strażakom jeszcze kilka godzin.

(mas)

16 KOMENTARZE

    • Tak do mieszkań!!!! A dokładnie do mojego mieszkania między innymi! Ludzie zejdźcie na ziemie bo jesteście okrutni!!! Zwłaszcza na czyjaś tragedie!!!!

  1. Tragedia się wydarzyła, ludziom pali się gospodarstwo przydomowe, a Wy zamiast współczuć to „łapiecie za słowa” i bzdury piszecie…. Żenada! Wstyd! Pomyślcie nim dodacie kolejny post! Nie pozdrawiam

      • To mieszkanie które było zagrożone między innymi to mieszkanie moich rodziców! Nie macie pojęcia co przeżyli! Nie mogli spać w swoim domu bo było za duże stężenie dwutlenku węgla i zwyczajnie by się zadusili! Ludzie są okrutni! Tam było 4000 litrów ropy! Gdyby ogień doszedł do ropy wysadziłoby polowe ulicy! Straty są ogromne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię