5000zł dla chorego Oskarka

0

Stowarzyszenie Pomagam Aktywnie wygrało w akcji „Decydujesz – pomagamy” organizowanej przez Tesco. Przedstawiciele odebrali nagrodę – czek na 5 tysięcy złotych. Już wiemy na co ją przeznaczą…

Akcja „Decydujesz – pomagamy” jest organizowana przez markety Tesco w całe Polsce. Chętni mogą zgłaszać swoje projekty. Mają to być inicjatywy, które zmienią okolicę na lepszą lub pomogą komuś. Potem klienci marketu głosją na najlepszy, ich zdaniem, projekt. Udział w akcji brało także wrzesińsie Tesco. U nas wygrało stowarzyszenie Pomagam aktywnie. Pieniądze zdobyte w ten sposób przeznaczą na organizacje V Charytatywnego Pikniku. – Bardzo się cieszymy z wygranej. Ta suma pomoże nam zorganizować jakieś dodatkowe atrakcje dla uczestników. Zakupimy za to wodę, medale czy będziemy mogli mierzyć czas – mówi Michał Szafrański, członek stowarzyszenia.

V Piknik Charytatywny BIEGNĘ DLA OSKARA” odbędzie się 24 czerwca. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie Oskara Świta z Wrześni. Chłopczyk nawet nie skończył jeszcze roczku a już walczy z poważną chorobą. Zespół Pradera-Williego (PWS) jest bardzo rzadko spotykaną chorobą genetyczną. Chorzy nie maja uczucia sytości i mogą jeść bez końca, występują także problemu z termoregulacją. Największy problem jest właśnie u dzieci – obniżone napięcie mięśniowe znacznie utrudnia funkcjonowanie malucha.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię