Akademia Gitary w Jadwidze (galeria, video)

1

W ramach festiwalu Akademia Gitary wystąpił we Wrześni niemiecki duet ARTIS GuitarDuo czyli Julia i Christian Zielinski. Koncert odbył się w kościele pw. św. Królowej Jadwigi.

Publiczność ciepło przyjęła wykonawców i nagrodziła ich owacjami na stojąco. W Kulturalnej Stronie Wrześni (czwartek, między wiadomościami o 15:00 i 16:00) zaprezentujemy rozmowę z nimi.

Julia i Christian Zielinski są laureatami wielu światowych konkursów muzycznych. Są często zapraszani na międzynarodowe festiwale i trasy koncertowe. Koncertowali jako ambasadorzy kultury w Brazylii oraz Andaluzji. Oboje urodzeni w 1987 roku. Są stypendystami fundacji ING DiBa oraz DAAD. Regularnie występują też dla organizacji charytatywnych. Z wyróżnieniem ukończyli uniwersytety w Stuttgarcie (w klasie prof. Johannesa Monno i Kaltchev Guitar Duo), we w Frankfurcie (prof. Michael Teuchert) oraz u prof. Olafa van Gonnissen w Hamburgu, gdzie wykonali koncert dyplomowy.

Akademia Gitary to festiwal, który dociera z sześcioma strunami do kilkudziesięciu miejsc Wielkopolski, co czyni go jedynym w Europie tej rangi wydarzeniem muzycznym z gitarą na pierwszym planie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię