Barańczak i Herbert wyborem młodych recytatorów (galeria, video)

0

Powiatowe eliminacje 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego za nami. Jurorzy wybrali dwoje reprezentantów.

Pierwsze miejsce zajęła Monika Wędrowicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza. Zaprezentowała teksty „NN próbuje przypomnieć sobie słowa modlitwy” Stanisława Barańczaka oraz fragment „Lalki” Bolesława Prusa. Marzy o tym, by zostać aktorką teatralną. Drugi był Szymon Nowaczyk z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dra Romana Abrahama. Jurorzy docenili, że zdecydował się wygłosić wiersz lokalnego poety – zmarłego w zeszłym roku Michała Witolda Gajdy „Samospełniająca się przepowiednia”. Wybrany przez niego fragment prozy to fragment „Traktatu o łuskaniu fasoli” Wiesława Myśliwskiego. Szymon w przyszłości chciałby zostać radiowcem lub spróbować swoich sił w dubbingu. Oboje zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu w Trzciance.

Choć do konkursu zgłosiło się dziewięcioro uczestników, pojawiło się ich zaledwie czworo. Z Moniką i Szymonem rywalizowali Bartosz Rybacki z Zespołu Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino orz Cezary Horla z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza.

W jury zasiedli Rafał Szamburski, Kazimierz Chochół i Agnieszka Przysiuda-Zielkowska. Eliminacje odbyły się dziś rano w salce konferencyjnej starostwa powiatowego.

Poniżej prezentujemy fragment wystąpienia Moniki Wędrowicz, a tutaj znajdziecie nagranie z występu Szymona Nowaczyka.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię