Będą utrudnienia na ulicy Ogrodowej w Nekli

0

W pierwszym tygodniu kwietnia ma rozpocząć się długo oczekiwana przebudowa części ulicy Ogrodowej w Nekli. Mieszkańcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Z pewnością to najważniejsza tegoroczna drogowa inwestycja w gminie Nekla. Wraz z początkiem stycznia został ogłoszony przetarg na wykonanie tej ulicy. Ostatecznie umowa z wykonawcą, firmą „Brukarstwo Kasprzak” z Koźmina Wielkopolskiego została podpisana 7 marca.

O szczegółach inwestycji mówi Karol Balicki – burmistrz Miasta i Gminy Nekla.


Zanim prace się rozpoczną, zostanie zorganizowane spotkanie informacyjne dla mieszkańców, podczas którego nastąpi prezentacja organizacja ruchu podczas remontu oraz harmonogramu prowadzonych prac. Odbędzie się ono we wtorek 4 kwietnia o godzinie 19:00 w siedziba OSP Nekla. Ponadto mieszkańcy posesji są proszeni o wywóz nieczystości ciekłych do najbliższej środy, 5 kwietnia.

W ramach inwestycji zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna wraz z przyłączami do posesji. Dodatkowo na długości niecałych 300 metrów będzie położona kostka betonowa. Wartość całego zadania wynosi prawie 388 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię