Bieg na cztery łapy

0

Stowarzyszenie „Zakątek Weteranów” zaprasza na swoje oficjalne otwarcie. Głowną atrakcją będzie bieg, ale żeby wziąć w nim udział trzeba bdzie spełnić jeden warunek…

Zwierzęta często towarzyszą mundurowym podczas służby. Psy najczęściej zajmują się tropieniem osób zaginionych lub szukaniem narkotyków. Psiaki po skończonej służbie odchodzą na zasłużoną emeryturę. Ich opiekunowie nie zawsze mogą zabrać swoich czworonożnych partnerów do domów…Wtedy jest problem, gdzie je umieścić.  Dlatego powstało Stowarzyszenie „Zakątek Weteranów”.

Nieoficjalnie działa już od kilku tygodni. Przyjęło już nawet kilka psiaków oraz koni. Oficjalne otwarcie odbędzie się 24 czerwca. Z tej okazji organizowany jest bieg. Trasa liczy 5 kilometrów i jest to pętla rozpoczynająca się i kończąca w siedzibie stowarzyszenia w Gierłatowie. Biec może każdy, pod warunkiem, że… będzie biegł z psem. Ze względów bezpieczeństwa obowiązuje limit uczestników – 50 osób. Będą oni wypuszczani pojedynczo w odstępach czasowych.

Współorganizatorem jest stowarzyszenie Time4run. Zapisywać można się właśnie w ich siedzibie lub na stronie internetowej do 16 czerwca.

Po biegu będzie czas na dekorację zwycięzców, atrakcje dla dzieci. Ciekawym punktem programu będzie pokaz wyszkolenia psów i koni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię