Cisza przed kolejową burzą

1

Trwają przygotowania do wprowadzenia nowego rozkładu jazdy na linii kolejowej E-20. Września stanie się punktem przesiadkowym.

Przypomnijmy, że to właśnie w naszym mieście pasażerowie Kolei Wielkopolskich będą przesiadać się do autobusów w kierunku na Konin lub do pociągów w stronę Poznania. Od piątku, 12 maja, przygotowywany jest punkt przesiadkowy przy dworcu PKP. Znajdą się na nim dwa perony dla autobusów. Oznacza to zmniejszenie liczby miejsc parkingowych. Już teraz obowiązuje w tym miejscu zakaz parkowania. Samochody można zostawiać jedynie na rampie.

W ramach remontu linii kolejowej sporo będzie się również działo w Podstolicach.

– Przebudowany będzie układ torowy wraz z zabudową nowych rozjazdów. Powstanie także nowy peron zaopatrzony w wiatę. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na czerwiec 2017 r., a zakończenie głównych robót na czerwiec 2019 r. – informuje Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK.

Inwestycja może mieć również wpływ na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Przypomnijmy, że niedawno na jednym torze znalazły się dwa pociągi towarowe. Dzięki przytomności jednego z maszynistów nie doszło do zderzenia. Okazało się, że przyczyną tego zdarzenia była niesprawność systemu sterowania ruchem.

W czasie remontu znacznie wydłuży się podróż między Wrześnią a Koninem. Obecnie przejazd między tymi miejscowościami trwa 43 min. W czasie remontu wydłuży się on do około dwóch godzin, przy czym należy pamiętać o ewentualnych korkach. Przejazd autobusów będzie odbywać się po drodze krajowej nr 92. Natomiast podróż między Wrześnią i Poznaniem wydłuży się tylko nieznacznie, z dotychczasowych 45 do 50 min. Warto też wspomnieć, że na przesiadkę pomiędzy autobusami i pociągami zawsze będzie 15 min.

Polskie Linie Kolejowe zorganizowały również bezpośredni dojazd z Konina do Poznania, po autostradzie A2. Autobusy nie będą zatrzymywać się na przystankach pośrednich, a sama podróż będzie trwać około 100 min.

Szczegółowy rozkład jazdy jest już dostępny na stronie: www.koleje-wielkopolskie.com.pl. W kasach biletowych nie ma jeszcze papierowej wersji. Prawdopodobnie pojawi się ona tydzień przed wprowadzeniem nowego rozkładu.

W najnowszym wydaniu Gazety Radio Września przedstawiamy rozkład zredukowany do miejscowości położonych w powiecie wrzesińskim.

1 KOMENTARZ

  1. Drogie panie odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak potrzebujecie cos na motywacje, poszukajcie sobie w gogle; odchudzanie przed i po by sasetka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię