„Dobry Start” dla ucznia

0

Niebawem ruszy program 300 plus. Zainteresowani będą mogli ubiegać się o dodatkowe pieniądze już od 1 lipca. Wyprawkę otrzyma każde dziecko, które uczy się w szkole.

Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole. – Wsparcie jest realizowane dla dzieci i młodzieży uczącej się do 20 roku życia, chyba że dziecko jest niepełnosprawne wtedy na pomoc mogą liczyć uczniowie do 24 roku życia – mówi dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrześni Anna Prusak. Co ważne świadczenie otrzymają wszyscy bez względu na osiągane dochody. – Jest to świadczenie, które tak naprawdę przysługuję każdemu uczącemu się dziecku. Nie obejmuje jedynie dzieci w wieku przedszkolnym – dodaje Prusak. Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje , które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Wniosek podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia droga tradycyjną Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Kiedy rodzina otrzyma pomoc? – W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Ale tak naprawdę będziemy się starać aby rodziny otrzymały pieniądze jak najszybciej – wyjaśnia Prusak.

Złożenie wniosku o świadczenie „Dobry Start” w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.

GP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię