Głośne pociągi

6
Niezabezpieczone przejazdy kolejowe na oddanym do użytku odcinku torów Września - Konin. Fot. M. Siwiński

Pociągi między Wrześnią a Koninem do poprawy. Pasażerowie krytykują zmiany.

Po roku wreszcie oddano do użytku fragment trasy kolejowej między Wrześnią a Koninem. Niestety już pierwszego dnia pasażerowie zaczęli narzekać. Najpierw na zbyt długą podróż, o czym pisaliśmy tutaj, a wieczorem zgłosił się do nas pan Bartosz Kulczak z Wrześni, który widzi inny problem i to podwójny.

 

A to wszystko z powodu braku szlabanów i oświetlenia na przejazdach kolejowych. Pociągi zmuszone są zwalniać przed każdym takim niezabezpieczonym przejazdem i używać sygnału dźwiękowego. Jest to najbardziej uciążliwe wieczorami, kiedy pan Bartosz kładzie się spać. Zdecydowanie wcześniej od pozostałych, bo pracę zaczyna o godz. 3 nad ranem. Często klakson lokomotywy powoduje krótszy sen nawet o dwie godziny. Pan Bartosz podpowiada kolejarzom pewne rozwiązanie.

 

O wyjaśnienia w tej sprawie zapytaliśmy pracowników kolei.

Sprawę wyjaśnił dla nas członek zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych Zbigniew Wolny.
Wykonawca robót potrzebuje jeszcze czasu na oddanie do użytku tych i innych przejazdów. Priorytetem było wypuszczenie pociągów na tory, którego termin wymuszony był między innymi wygasającą umową Kolei Wielkopolskich z przewoźnikiem autobusowym.


Prosimy zatem uzbroić się w cierpliwość do czasu zakończenia prac. Zbigniew Wolny dodaje, że należy się cieszyć, że we Wrześni nie trzeba już przesiadać się do autobusu.

(mas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 KOMENTARZE

  1. Pociągi poszły lecz nie zakończono prac! Puszczono ruch lecz sygnalizacja jest wyłączna oraz zdemontowane szlabany. Nie powinno w takiej sytuacji dojść do wznowienia ruchu. Prawda jest taka że obecnie to gorzej działa niz przed remontem. Kwestia bezpieczeństwa w ogóle nie jest zachowana.

    • czyli ….. nawet kosztem życia innych ludzi?? Nie powinni TORPOL-owi zapłaci ! Ponadto powinien zapłacić kary za nie wywiązanie sie z umowy

  2. To chore, ludzie na osiedlu Kutrzeby nie śpią w nocy bo ciągle jest sygnał klaksonu pociągu. Nie mówiąc juz o tym jakie to niebezpieczne dla nadjezdzajacych aut!!! Ludzie pomyślcie zanim puścicie jakiś niby wyremontowany odcinek.

  3. Nie da się na tej ulicy żyć, pociągi są strasznie uciążliwe. Budzę się za każdym razem gdy przejeżdża pociąg. Jest to strasznie uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu!! Nie wiem jak można było do czegoś takiego dopuścić!!

  4. Jadźka pisze, że ludzie przy Kutrzeby nie śpią, a co mają powiedzieć osoby mieszkające przy Sokołowskiej? Przecież tu idzie na głowę dostać!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię