Jak będzie wyglądać Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii?

0

Radni powiatowi na XXX sesji wyrazili zgodę na złożenie przez Powiat Wrzesiński wniosku o dofinansowanie projektu pt.: „Budowa i Wyposażenie Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii”.

Pieniądze mają pochodzić z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”. Całkowita wartość projektu to 48.517.873,80 zł, z czego  kwota dofinansowania ma wynieść 45.504.843,87 zł. Projekt realizowany ma być  w okresie od 6 czerwca 2016 do 15 grudnia 2018 r. Niebawem ma ruszyć  procedura przetargowa, a pierwsze prace budowlane planuje się na lipiec tego roku – realizacja projektu ma zamknąć się do 15 grudnia 2018 roku.

Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii służyć będzie szkoleniom w ramach kształcenia zawodowego uczniów, dokształcania osób młodocianych i ustawicznego osób dorosłych. Osoby szkolące będą mogły korzystać z wyposażonych w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt m.in. pracowni CNC, spawalniczej, elektrycznej czy elektronicznej. Uczniowie poznawać też będą mogli meandry wiedzy praktycznej z dziedziny hydrauliki, pneumatyki czy  badań wytrzymałościowych. Ponadto w Centrum znaleźć się mają sale m.in. konferencyjne, do nauki języków obcych i szkoleń w zakresie IT. Na łącznej powierzchni 5 092 m² znajdą się także zaplecze gastronomiczne,  zaś w pobliżu budynku zlokalizowany będzie parking na 200 pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię