Kolejna Sesja Rady Powiatu za nami

0

Jak planowana na październik reforma zdrowia odbije się na działalności wrzesińskiego szpitala? O tym m.in  rozprawiano na XXIX sesji rady Powiatu.

Zebrała się ona w kompletnym składzie w czwartkowe popołudnie, by m.in. podjąć uchwały i wysłuchać zaproszonego gościa – prezesa wrzesińskiego szpitala. Przedstawiał on zmiany, które przygotowuje rząd.
Mówi Zbyszko Przybylski


Podczas sesji podjęto także uchwały dot. przystąpienia do realizacji  projektów przeprowadzanych przez Powiatowy Urząd Pracy z środków
Europejskiego Funduszu Społecznego. O jednym z nich, o wartości miliona osiemset siedemdziesięciu tysięcy złotych, mówi dyrektor wrzesińskiego PUP – Eugeniusz Wiśniewski


Przeszło 2 miliony 318 tysięcy zł przeznaczone mają być dodatkowo na staże, szkolenia i bony szkoleniowe oraz otworzenie działalności gospodarczej przez osoby do 29 roku życia.
Podczas sesji wyrażono także zgodę na złożenie przez powiat wniosku o dofinansowanie projektu modernizacji i rozbudowy Centrum Oświatowego. Inwestycja w sumie wynosić ma przeszło dwadzieścia dziewięć i pół miliona złotych.

Podjęto także uchwałę dotyczącą dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i szkół specjalnych do nowego ustroju szkolnego. Padły także zapytania dot. remontu drogi Witkowskiej. Ta inwestycja, w ramach zaplanowanych działań, ma do końca roku posiadać ukończoną dokumentację techniczną.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię