Kręcili sceny pasterki w parafialnym kościele

0

Uroczysta pasterka w kołaczkowskim kościele była ostatnim aktem filmu kręconego w ramach 150 rocznicy urodzin Władysława Reymonta.

W czwartek 2 lutego dzięki uprzejmości proboszcza Artura Janowicza w kościele parafialnym pojawili się wystylizowani mieszkańcy Kołaczkowa. Było to związane z kręceniem ostatnich scen do „Chłopów”, czyli filmu realizowanego przez miejscowych gimnazjalistów.

– Zdjęcia do Chłopów rozpoczęliśmy w czerwcu. Początkowo to miał być mały projekt. Miały powstać etiudy obejmujące tylko lato i zimę, ale za namową młodzieży rozrosło się to wszystko do większego filmu. W tej chwili mamy około 50 minut. Wyjdzie nam z tego taki pełnometrażowy film. Żeby było zabawniej, to chociażby w czerwcu kręciliśmy wigilię. Potem całe wakacje również młodzież pracowała. Nie bali się tego wyzwania, chociaż faktycznie nie było łatwo. Musieli zapamiętać oryginalny tekst z powieści Reymonta – mówi Joanna Wojciuch, koordynator uroczystości.

Jak informuje reżyserka filmu, Weronika Andrzejewska, teraz potrwa montaż wszystkich nakręconych scen. Premiera pełnometrażowego filmu odbędzie się w połowie maja, jeszcze przed uroczystą sesją rady gminy, która została zaplanowana na 30 maja.

Wszystkie wydarzenia powiązane ze 150 rocznicą urodzin Władysława Stanisława Reymonta można śledzić na specjalnie utworzonej stronie na Facebooku. Osobny fanpage ma również film: Chłopi – Gimnazjum Kołaczkowo. Można w tym miejscu zobaczyć m.in. sceny ze wspomnianej pasterki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię