Legenda Solidarności przyjedzie do Wrześni

0
Na Zdjęciu Kornel Morawiecki. Fot.: Konrad Wereszczyński

Kornel Morawiecki to założyciel Solidarności Walczącej – antykomunistycznej organizacji podziemnej działającej w okresie PRL-u. Legendarna postać przyjedzie do Wrześni, żeby spotkać się z mieskzańcami i lokalnymi władzami. 

Legendarna postać Solidarności Walczącej – Kornel Morawiecki niedawno założył nową partię. Wolni i Solidarni nawiązują do idei dawnej Solidarności a za swój gówny cel podają jednoczenie i godzenie Polaków.

Polityk do Wrześni przyjedzie przede wszystkim, aby porozmawiać z mieszkańcami. Spotkanie odbędzie się w środę 12 kwietnia we Wrzesińskim Ośrodku Kultury o 11:30. Spotkanie jest otwarte i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Będzie to okazja, żeby nie tylko poznać działacza, ale także historię organizacji. W tym celu wyświetlony będzie krótki film o Solidarności Walczącej.

Przed tym spotkaniem odbędzie się jeszcze jedno. Tym razem z włodarzami z powiatu wrzesińskiego. Zorganizował je burmistrz Wrześni. – Pan Kornel chce łagodzić wszelkie spory. Każde spotkanie poświęcone temu jest korzystne dla ludzi i jeśli pójdą tą drogą, przestaną ze sobą walczyć to będzie dobrze – mówi Szymon Jabłoński, działacz dawnej Solidarności Walczącej a obecnie członek partii Wolni i Solidarni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię