Minister Błaszczak odznaczy bohaterskiego strażaka ze Słupcy

0
Fot. : Ralf Lotys

Pożar wybuchł w poniedziałek rano w Słupcy. Starsza kobieta nie zdołała uciec z budynku i została uwięziona na balkonie. Stamtąd uratował ją bohaterski strażak. O jego postawie usłyszał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Błaszczak i zamierza nagrodzić strażaka.

Wszytko zaczęło się w godzinach porannych w poniedziałek. Pożar wybuchł w bloku przy ulicy Pułaskiego. Większość mieszkańców zdążyła wydostać się z budynku. Jednak gęsty dym odciął drogę ucieczki starszej kobiecie. 70-latka została uwięziona na swoim balkonie. Na ratunek ruszył jej strażak – st. sekc. Tomasz Rogodziński. Przeskoczył na balkon z okna obok. Następnie oddał kobiecie swoją maskę tlenową. Z balkonu ewakuował ich podnośnik hydrauliczny. Kobieta trafiła do szpitala, ale na szczęście jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Relację z akcji możemy zobaczyć na nagraniu w internecie. Widział to także minister Błaszczak. I teraz zamierza przyznać nagrodę strażakowi. Komentuje to komendant Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy – Rafał Chmiel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię