Nietypowa ławka stanie na nekielskim rynku

0

Już wkrótce na rynku stanie oryginalna ławka. Zaprojektuje ją wrzesińskie stowarzyszenie FreeLab.

Ławka jest efektem warsztatów projektowania mebli miejskich, które odbywały się od 24 do 26 maja w Podstolicach. – Zostanie ona ustawiona równolegle do ulicy Wrzesińskiej – precyzuje Piotr Duszyński ze stowarzyszenia FreeLab.

Ławka ma w założeniu ominąć pięć klombów umieszczonych na płycie rynku. Patrząc z góry, będzie przypominać strukturę DNA. Pewne jest, że projekt nie zostanie zrealizowany w tym roku; prawdopodobnie powstanie tylko niewielka część ławki. Stowarzyszenia otrzymało na nią dotację w wysokości 3 tys. zł z kasy gminnej. – Rynek jest płaską i dosyć martwą przestrzenią. Chcemy zwrócić na nią uwagę – dodaje Piotr Duszyński.

Szerszy projekt ławki zakłada także umieszczenie w jej konstrukcji innych elementów, takich jak: stół szachowy, stojaki rowerowe czy klomb zieleni. Konstrukcja zostanie złożona, w czym będą mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy. – Każdy chętny będzie mógł pomóc przy sklejaniu ławki. To będzie składanie i dokładanie ponumerowanych płyt – mówi Piotr Duszyński. Koniec realizacji projektu ma nastąpić jeszcze w czerwcu, choć jeszcze za wcześniej, aby mówić o konkretnych datach.

Warto dodać, że członkowie stowarzyszenia FreeLab oprócz projektowania ławki, zajmują się też przygotowaniem przestrzennej formy przystanku autobusowego. Według wstępnych założeń, miałby on stanąć we Wrześni przy ul. Kaliskiej, w pobliżu sygnalizacji świetlnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię