Nowa rada i II tura w Miłosławiu (video)

3

W wyniku wyborów samorządowych wybrano nową rade miejską, ale w walce o fotel burmistrza dojdzie do dogrywki. W II turze spotkają się Hubert Gruszczyński (RdGM) – 48 proc. ze Zbigniewem Skikiewiczem (PdGM) – 44 proc. Do przejęcia jest 8 proc., które uzyskał, trzeci w tym wyścigu, Jarosław Sobczak.

Wybory w gminie Miłosław przebiegały bez zakłóceń. Dla 15. obwodów wyborczych przygotowano 7 lokali, w których komisje czuwały nad przebiegiem głosowania. Lokale otwarto punktualnie o godz. 7:00 i zamknięto o godz. 21:00. Uprawnieni mieszkańcy gminy mogli więc głosować przez 14 godzin. Pierwsi z nich w lokalach pojawili tuż po ich otwarciu, oddali swój głos n.p w drodze do pracy. Potem głosowano falami. Zdecydowanie najwięcej osób przybywało do lokali przed, albo po mszach świętych.  Frekwencja była wyższa niż w latach poprzednich, wynosiła 60, 86 proc. Mówi o tym przewodniczący komisji miejskiej, Szymon Przybylski.

Wybrano nową radę miejską. Znaleźli się w niej:

Skład Rady Miejskiej w Miłosławiu

Razem dla Gminy Miłosław
Hanna Spychała (Miłosław, okręg 5),
Hubert Gruszczyński(Bugaj, okręg 6),
Adam Pańczak (Mikuszewo, okręg 11),
Maciej Jankowiak (Czeszewo, okręg 12),
Anna Woźniak (Białe Piątkowo, okręg 8),
Andrzej Wnuk (Orzechowo, okręg 13),
Małgorzata Bzowa (Orzechowo, okręg 14),
Maria Orzechowska (Orzechowo, okręg 15),
Robert Suchorski (Miłosław, okręg 1)
Dawid Strzelczyk (Miłosław, okręg 3).
Polskie Stronnictwo Ludowe
Jarosław Sobczak (Biechówko, okręg 10)
Rafał Nowaczyk (Skotniki, okręg 9).
Porozumienie dla Gminy Miłosław
Przemysław Włodarczak (Miłosław, okręg 4)
Marek Jandy (Pałczyn, okręg 7).
Romuald Barszcz RdGM i Damian Lisiak PdGM zdobyli po 169 głosów i w wyniku losowania, które przeprowadzono w poniedziałek o godz. 11:00 nowym-starym radnym został Romuald Barszcz. Tak więc Komitet Wyborców Razem dla Gminy Miłosław odniósł w wyborach do rady miejskiej zdecydowane zwycięstwo, będzie miał w nowej radzie 11 radnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 KOMENTARZE

  1. Panie Andrzeju, radny Barszcz i Lisiak otrzymali po 169 głosów. Przez pomyłkę napisałem, że 166… Niech Pan częściej zagląda na Wrzesnia.info.pl 🙂

    • Taką informację wpisałem po rozmowie z członkami komisji, nie bądź taki dowcipny Łukasz, bo nie masz racji, a złośliwości zatrzymaj, są nie na miejscu!:) Zajmij się swoją pracą!

  2. Czy lokal wyborczy powinien mieć udogodnienie dla osób niepełnosprawnych? Gdzie w urzędzie gminy w Miłosławiu jest winda dla niepełnosprawnych lub podjazd?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię