O życiu, pracy i wypoczynku dla seniorów

0
SONY DSC
Propozycje działań gospodarczych, budownictwo dla seniorów, hortiterpia to najciekawsze tematy konferencji „Srebrne na złote”, która w minioną środę odbyła się w Pałczynie.
W środę, o godz 10:00, w świetlicy wiejskiej w Pałczynie rozpoczęła się konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Samorządny Powiat i Lokalną Grupę Działania „Z nami warto”. Konferencja poświęcona była zagadnieniom związanym z życiem, pracą i wypoczynkiem osób starszych. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób reprezentujących władze samorządowe powiatu, ale przede wszystkim środowisko seniorów w myśl zasady „nic o nas bez nas”.
– Ta konferencja będzie pretekstem do tego, by takie prace, dyskusje były kontynuowane, bo innej drogi nie ma, co pokazuje nam Europa zachodnia. Chodzi tez o to, by starszych ludzi zaktywizować, wyciągnąć z domu, wykorzystać ich doświadczenie, bo to jest częstokroć warunek ich funkcjonowania – podsumowała konferencję skarbnik i kierownik biura LGD „Z nami warto”, Małgorzata Lisiecka.Środowe spotkanie wzbogacił występ zespołu muzycznego pod kierunkiem p. Kazimiry Dłucik, któremu starosta, Dionizy Jaśniewicz, ufundował akordeon.
AG

AG

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię