Okna na każdą kieszeń

0

Budując dom zazwyczaj dosyć szybko przekraczamy zaplanowany na ten cel budżet. Dzieje się tak z kilku powodów – po pierwsze, planując, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na dany element nie bierzemy pod uwagę wzrostu cen, który najczęściej następuje na przestrzeni lat podczas trwania budowy czy remontu. Drugą kwestią jest niedoszacowanie drobnych wydatków – ceny farb, kontaktów czy na przykład lamp lub rolet. Jednostkowo to rzeczywiście nie są duże wydatki, ale pomnożone przez liczbę pomieszczeń – dają sporą kwotę, którą trzeba jednak zapłacić. Kolejną przyczyną przekroczenia budżetu są niespodziewane błędy, jak na przykład – niewłaściwie dobrane płytki, które trzeba skuć i kupić nowe czy wymiana drzwi wejściowych, które zostały za wcześnie zamontowane i w efekcie prac ekipy budowlanej – zniszczone.

Na czym można oszczędzić?

Jeżeli nie udało nam się zaplanować prawidłowo budżetu z pozostawieniem dodatkowych pieniędzy na nieprzewidziane wydatki – z pewnością będziemy próbowali szukać oszczędności. Na pewnych elementach nie warto ciąć kosztów. Najważniejsze są dobrze izolowane mury, stolarka okienna i drzwiowa, solidny dach. Dobrze przemyślane ogrzewanie i oświetlenie domu. Na niektórych kwestiach możemy jednak oszczędzić. W przypadku okien, możemy zrezygnować z drewnianych profili i postawić na znacznie tańsze, a wciąż dobrze prezentujące się okna Katowice. Tworzywo sztuczne, dostępne na rynku w przystępnej cenie, gwarantuje spełnienie wszystkich parametrów termoizolacji oraz bariery akustycznej. Okna PVC łatwo utrzymać w czystości – wystarczy przecierać je zwilżoną ściereczką.

Okna PVC – zalety

Okna wykonane z tworzywa sztucznego są trwałe i solidne. Z pewnością nie musimy obawiać się nawet najtrudniejszych warunków atmosferycznych, ponieważ okna PVC przetrwają śniegi, mrozy, wiatry czy ekstremalne upały. Tak samo odporne są na negatywny wpływ pleśni i grzybów. Jak już wyżej wspomniano, okna z tworzywa sztucznego spełniają wszelkie normy termoizolacyjne – posiadają szyby, które oddzielone są ramką dystansową. Odpowiada to za dobry współczynnik przenikania ciepła, w przypadku pakietów trzyszybowych takie pomiary są najlepsze. Okna PVC nie wymagają żadnej konserwacji, nie ulegną zniszczeniu ani zarysowaniu pod wpływem normalnego użytkowania. Poczucie bezpieczeństwa daje również odporność na działanie ognia w przypadku pożaru.

Okna wykonane z tworzywa sztucznego mają wiele zalet. Z pewnością najważniejszą z nich jest stosunek ich ceny do jakości oraz dostępność. Okna PVC są najczęściej wybierane zarówno przez mieszkańców mieszkań w blokach jak i w domach jednorodzinnych. Wyglądają dobrze, są trwałe i solidne, a do tego mają zadawalającą cenę, na którą większość z nas może sobie pozwolić. 

Jeżeli zaskoczyły nas koszty wyposażenia nowobudowanego domu, zwróćmy się do specjalisty, który pomoże nam znaleźć oszczędności w projekcie. Powinien być to architekt lub projektant, który wie, gdzie możemy ciąć koszty, a gdzie nie warto tego robić. 

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię