Ostatnia prosta przed Festiwalem Piosenki Obcojęzycznej

0

Wczoraj o godzinie 16:00 rozpoczęły się przesłuchania do Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Młodzież miała okazję przećwiczyć repertuar na scenie, na której już w piątek pokaże się szerokiej publiczności.

To, jak wykonawcy wypadli w czasie przesłuchań zadecydowało o tym, czy w czasie festiwalu wezmą udział w części konkursowej czy recitalowej (w której do zdobycia będzie nagroda publiczności).

Łącznie w piątek zaprezentowanych zostanie 21 utworów – wykonywanych przez solistów, duety lub tercety; trzy zespoły wystąpią bez podkładu z taśmy, łącząc śpiew z grą na instrumentach. Choć najczęściej wybieranym przez wykonawców językiem okazał się język angielski, to usłyszymy także utwory po niemiecku, hiszpańsku i francusku oraz jeden będący miksem kilku języków, w tym hebrajskiego i aramejskiego.

Będzie to już 24. edycja Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Rozpocznie się w WOK-u o godzinie 18:00 już w ten piątek. Jednym z jurorów części konkursowej będzie Marek Jakubowski, muzyczny redaktor Radia Września.

ATG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię