Pan Hilary zgubił bryle i dzwonił po szkieły

0

II Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski organizowany przez przedszkole Słoneczko we Wrześni był prawdziwym hitem! Dzieci recytowały wiersze znanych poetów, ale w nieco zmienionej formie – gwarze poznańskiej.

Nauka wiersza to dla dzieci spore wyzwanie. A co dopiero wiersza w gwarze poznańskiej. Część słów dzieci już znały, a niektórych znaczenie poznali dopiero niedawno. Taka forma konkursu to świetna okazja do promowania lokalnej kultury i tradycji. Dzieci poradziły sobie z gwarą fantastycznie – posłuchajcie!

Dzieci rywalizowały w 2 kategoriach – 4 i 6 latki. Oceniali je przedstawiciele lokalnych mediów oraz logopeda. W młodszej rywalizowała Martynka Bohun z przedszkola „Bajka” z wierszem „Okulary” Juliana Tuwima oraz trzyletnia Łucja Wesołowska ze „Słoneczka” z „Leniem” Jana Brzechwy. Jury nie mogło się zdecydować między dziewczynkami i przyznało dwa pierwsze miejsca.

W starszej grupie zwyciężyła Nadia Szczudlak z wierszem „Okulary” Jana Brzechwy. Rozmawiała z nią nasza reporterka – Ewa Stefanowicz:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię