Pierwsza wygrana Płomienia Nekla

0
Fragment meczu Kasztelania - Płomień Fot. www.kasztelania.brudzew.pl

Płomień Nekla zwyciężył w Brudzewie najsłabszy zespół rozgrywek, miejscową Kasztelanię, 3:1 i wydostał się ze strefy spadkowej. Warta Pyzdry, w derbach powiatu, pokonała w Orzechowie Spartę 5:2.

To był weekend, który obfitował w kilka dobrych spotkań. Na pierwsze miejsce wychodzą zdecydowanie drugie już, rozgrywane w Orzechowie, derby powiatu – tym razem Sparta Sklejka kontra Warta Pyzdry. Goście przyjechali do Orzechowa w glorii zwycięzcy z Czarnymi Ostrowite i nie zawiedli – pokonali Spartę 5:2 strzelając decydujące gole w ostatnich minutach, co po raz kolejny pokazało, że Sparta ma kłopoty z wytrzymałością, a może nie dysponuje szerokim składem, co uniemożliwia właściwy rozkład sił. Od pierwszych minut tego meczu atakowali piłkarze z Pyzdr. Stwarzali sytuacje, strzelali, dążyli do objęcia prowadzenia. W 31. minucie stało się, gola dla Waty zdobył Damian Garbaciak. Potem grała Sparta. W 35. minucie Bartosz Sypniewski wyrównał na 1:1, a w 45. minucie na 2:1 gola dla Sparty zdobył Michał Pawlak. Druga odsłona to mecz pod dyktando Warty. W 51. minucie samobója strzela sobie Bartosz Sypniewski i jest 2:2. Minutę później Witczak mógł dać Sparcie remis, ale trafił w słupek. W 62. minucie Warta wykorzystuje karnego i prowadzi 3:2. 10 minut potem na 4:2 podwyższa Bartłomiej Sodkiewicz strzałem z cyklu: „stadiony świata”, a mecz kończy się wynikiem 5:2 dla Warty po tym, jak goście zdobywają, tuż

przed końcem meczu, piątego gola.

Orlik Miłosław przegrał w Grzegorzewie z Orłem 0:1, a Płomień Nekla pokonał w Brudzewie Kasztelanię. Bramkę na 1:0 dla Płomienia, w 30 min., zdobył Norbert Szklarz. Ok. 70. minuty, na 2:0, z rzutu karnego, podwyższył Bartłomiej Figas. Gospodarze honorową bramkę zdobyli w 78 minucie. Pierwsza wygrana Płomienia pozwoliła mu na skok w górę tabeli. Prowadzi LKS Ślesin – 16 pkt., Na 8. miejscu jest Warta Pyzdry – 9 pkt., na 11. miejscu Płomień – 6 pkt., na 12. Sparta Orzechowo – 6 pkt., a na 14 Orlik Miłosław – 2 pkt.

AG

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię