Płonął człowiek na Słowackiego – jego stan jest bardzo ciężki!

1

Ok. 21:20 młoda dziewczyna, mieszkająca w bloku przy Słowackiego 52 we Wrześni, wracała z pracy. Zauważyła mężczyznę, który płonął między kontenerami na śmieci.

Bezzwłocznie zadzwoniła na numer 112 informując o dramatycznej sytuacji. Zaalarmowała też swojego narzeczonego, który wybiegł z domu, zobaczył co się dzieje i zdecydował się ratować płonącego. Biegał z wiadrem od domu do śmietnika i gasił mężczyznę, którego pochłaniały płomienie wysokie ponad mur śmietnika. Wylał na niego 3 wiadra wody, ugasił ogień. Chwilę potem pojawiły się służby: straż pożarna, ambulans i policja. Straż pożarna dogasiła tlące się jeszcze między kontenerami sienniki, na których nieco wcześniej spał mężczyzna. Policja prowadziła swoje czynności, a medycy przetransportowali rannego  do karetki i rozpoczęli działania mające na celu ratowanie mu życia. Trwały one dobrą godzinę. Około 22:20 kierowca karetki poinformował mnie, że mężczyzna jest w bardzo ciężkim stanie i zabierają go do szpitala. Ambulans odjechał, na placu pozostali ludzie, mieszkańcy okolicznych bloków, którzy dyskutowali o dramatycznym wydarzeniu. Nie wiadomo dlaczego mężczyzna płonął i jak do tego doszło. Wiadomo, że był bezdomnym, że często sypiał w tym śmietniku. Kilka minut przed zapaleniem się rozmawiał z jedną z mieszkanek pobliskiego bloku, która radziła mu, by znalazł sobie inne, bardziej spokojne i cieplejsze miejsce. Podziękował i stwierdził, że nie będzie się przenosił, że się prześpi i wszystko będzie dobrze. Zdaniem tej pani nic nie wskazywało na to, że był pod wpływem alkoholu. Inny z obserwatorów tego zdarzenia stwierdził, że gdy wychodził z bloku usłyszał trzask, jakby rozbitej butelki, i ujrzał ogromny snop ognia. Policjanci, którzy prowadzili czynności na miejscu zdarzenia nie udzielili żadnej informacji, która wyjaśniła by przyczyny wybuchu ognia i zapalenia się człowieka, którego tożsamość udało im się ustalić.

AG

 

1 KOMENTARZ

  1. Ostatnio kręci się aż 4 bezdomnych.chodzą po śmietnikach piją denaturat i pala papierosy szkoda ze nie chcą iść w miejsca gdzie będą mieć ciepło i ciepły posiłek. Są sami sobie winni na własne życzenie….wola pić niż powalczyć jeszcze o swoje życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię