Po raz 12. inaugurowali nowy rok akademicki

0

W środę, 10 października, we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyła się inauguracja roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 30 nowych słuchaczy odebrało indeksy, a naukę rozpoczęło łącznie 310 studentów.

Główną zasadą stowarzyszenia są wykłady plenarne, które odbywają się co dwa tygodnie. Oprócz nich uniwersytet ma bardzo szeroką ofertę – Dla chętnych mamy utworzonych mnóstwo sekcji. Na przykład sekcja kulturalna, która organizuje wycieczki do teatru, filharmonii. W tym roku jedziemy m.in do Warszawy, do teatru Roma na musical „Piloci”. Działa też sekcja rowerowa, ta 2 razy w miesiącu wyrusza na wycieczki po powiecie, w trakcie których poznajemy miejsca historyczne związane z naszym regionem. Jest także sekcja fotograficzna, znana z tego, że wydała kilka albumów. W sekcji artystycznej panie wyrabiają przepiękne rzeczy m.in. biżuterię – wymienia Torzewska. Jednak największą popularnością wśród studentów cieszy się sekcja rehabilitacyjno-ruchowa.

Uniwersytet zaprasza również wszystkich mieszkańców Wrześni i powiatu wrzesińskiego na cykl wykładów otwartych związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości. Najbliższy odbędzie się 24 października. Zostanie on wygłoszony przez dr. hab. Marka Krzymkowskiego z Wydziału Prawa i Administracji UAM. Jego tytuł to „Departament Poznański w Księstwie Warszawskim”. Kolejne odbędą się 7 oraz 21 listopada.

GP

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię