Polscy piłkarze wrócili do Soczi (galeria)

0

Polscy piłkarze nie mieli dobrych humorów po swoim pierwszym meczu Mistrzostw Świata w Rosji. Porażka 1:2 w Moskwie z Senegalem mocno komplikuje biało-czerwonym walkę o wyjście z grupy.

Musimy grać lepiej, jeśli chcemy wyjść z grupy. To prawda, że straciliśmy dwa kuriozalne gole, ale przede wszystkim graliśmy słabo – mówił zaraz po końcowym gwizdku przed kamerą TVP Wojciech Szczęsny. 

Pierwsza bramka to był rykoszet, druga też dziwna, bo zawodnik wbiegł zza linii bocznej. Takie bramki się nie zdarzają – komentował w mixed zonie Michał Pazdan. – Powinniśmy zagrać lepiej, a przede wszystkim z większą koncentracją, bo tego przede wszystkim na początku drugiej części nam zabrakło.

Najlepszym graczem meczu wybrano strzelca drugiego gola, M’Baye Nianga. – Stałem przy linii i sędzia pokazał, że mogę wejść. Zrobiłem to i zauważyłem, że piłka leci w moim kierunku. Bardzo się cieszę, że udało mi się wykorzystać tę sytuację. Jestem dumny z naszej drużyny – komentował Niang.

Cóż, musimy wygrać dwa mecze i wtedy nikt nam nie zabierze awansu – mówił w mixed zonie prezes PZPN Zbigniew Boniek, gdy piłkarze przeżywali porażkę w szatni. – Prawda jest taka, że sami strzeliliśmy sobie dwa gole. Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek mundialu.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że wszyscy polscy piłkarze zagrali poniżej swoich możliwości. – Na mundialu takie coś nie może się zdarzyć. Zabrakło nam wiele rzeczy, choćby wiary, że możemy wygrać. Senegal też nie zagrał wielkiego meczu. Dwa przypadkowe gole. Miejmy nadzieję, że do meczu z Kolumbią zdołamy sobie poukładać wszystko w głowie – mówił przed kamerą TVP Robert Lewandowski.

Ciężko jest wyróżnić kogoś w naszym zespole, kto zagrałby dobrze. To był bardzo słaby mój mecz, ale nie tylko mój. Nie prowadziliśmy gry i nie mieliśmy sytuacji bramkowych – dodał Milik.

Trener Adam Nawałka na konferencji prasowej powiedział, że zespół nie spełnił wielu założeń. – Wiedzieliśmy, że Senegalczycy zaatakują i mieliśmy pomysł na to. Statystycznie byliśmy lepsi, ale straciliśmy dwa gole po swoich błędach i mecz przegraliśmy – mówił Nawałka. – Chcieliśmy od początku grać ofensywnie, stąd podjęliśmy decyzję o takim zestawieniu piłkarzy. Ale popełnialiśmy sporo błędów i było bardzo dużo niedokładności.

W nocy piłkarze wrócili do Soczi, a od środy będą przygotowywać się do niedzielnego starcia z Kolumbią w Kazaniu. – Mamy kilka dni, żeby się odbudować. Na pewno mamy potencjał, by przystąpić do meczu z Kolumbią z wiarą i możliwością odniesienia zwycięstwa – mówił Nawałka.

Japonia pokazała, że Kolumbię można pokonać. Spróbujemy też to zrobić – dodał Szczęsny. (red.)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię