Pracownicy czują się oszukani

Pracownicy Clavey Personal Power, którzy wykonują usługi dla wielkopolskich zakładów Volkswagena skarżą się na pracodawcę. - Mamy zdecydowanie gorsze warunki pracy i nie dostajemy pieniędzy za nadgodziny.

133

Pracownicy Clavey Personal Power, którzy wykonują usługi dla zakładów Volkswagena skarżą się na pracodawcę. – Mamy zdecydowanie gorsze warunki pracy i nie dostajemy pieniędzy za nadgodziny – twierdzą.

Clavey Personal Power to jedna z firm, której pracownicy zajmują się utrzymaniem ruchu w wielkopolskich zakładach Volkswagena. Naprawiają i konserwują maszyny, które służą do produkcji samochodów i ich części. Fachowcy skarżą się, że warunki ich pracy różnią się znacznie – po pierwsze od kolegów z innych firm, a po drugie od obietnic jakie im składano przy zatrudnieniu.

Zapytana przez nas firma na zarzuty odpowiedziała jedynie mailowo bez możliwości nagrania rozmowy. Członkini zarządu firmy, Anna Mróz, zapewnia, że wynagrodzenia są wypłacane terminowo, a pracownicy swoje wątpliwości mogą na bieżąco wyjaśniać ze swoimi przełożonymi. Zdesperowani robotnicy poprosili również o interwencję radcę prawnego.
(mas)

133 KOMENTARZE

 1. Wszystko co tyczy tego artykułu jest prawdą i nie rozumiem pani prezes Mróz że wypłaty są wypłacane na czas tu chodzi o budżet socjalny i płacenie za przychodzenie w weekendy i święta a nie dzień wolny od pracy w tygodniu . To że w e-meilu opowada gazecie że są wypłaty to powiem ile zarabiamy 2600 zł przy 25 dniech pracy to jest chamstwo w biały dzień.

 2. Nareszcie ktoś się nami zainteresował! Od początku roku firma wymaga od nas wypracowywania nadgodzin w weekendy i zostawania w pracy po godzinach za dni lub godziny wolne!!! Dodatków świątecznych i wakacyjnych jak nie było tak nie ma!! Przedstawicielka zarządu nie widzi żadnego problemu, pomimo że wypowiedzenia sypią się jak grzyby po deszczu, bo wynagrodzenia są wypłacane w terminie?? Przecież nikt nie twierdzi że nie są! Nie odpowiedziała nawet na wasze pytanie… wątpliwości możemy wyjaśniać z przełożonymi?? Tu nie ma co wyjaśniać, nie ma tygodnia żeby ludzie nie narzekali bezpośrednim przełożonym na brak dodatków za nadgodziny i socjalu, a oni odpowiadaja tylko że to jest zarządzenie zarządu i nie mogą nic z tym zrobić. Pani Mróz otrzymała pismo od radcy prawnego bo czujemy się bezradni!!! Zarząd nie przesłał nam żadnych wyjaśnień, nikt się z nami nie spotkał i nie porozmawiał!!! Pracujemy na terenie dużej niemieckiej fabryki, której pracownicy mają dużo lepsze warunki pracy, a my za taka samą robotę dostajemy połowy ich pensji!!!

 3. Pracownicy naszej firmy są rozczarowani wypowiedzią pani Mróz bo zimno to każdemu jest jak widzi te ich wypłaty CLAVEYA i jeszcze pani prezes ma na nazwisko Mróz i przez to są takie chłodne relacje jak z pracownikami tak i z VW

 4. Najbardziej jest mi smutno kiedy przychodzą święta zamiast karpia jem śledzia a zamiast białej kiełbasy jem paliszki z sezamem tak wyglądają premie w tej firmie na święta

 5. To co obiecywali na rozmowie nic nie tyczy tego co nas otacza zimna atmosfera z paną MRÓZ jak i z jej PACHOŁKAMI przykre ale prawdziwe

 6. Na rozmowie obiecywalj złote góry,nadgodziny,premie i social niestety… nic z tego. Social o którym nic nie wiadomo podobnie jak z nadgodzinami . Praca za goła wyplate I harmonogram ktory zmusza ludzi do chodzenia w weekendy. Dni wolne 1:1 nawet w święta. Za co zyc??? To sie kwalifikuje do sądu pracy!!!!!
  W porównaniu z innymi podwykonawcami nasze wypłaty sa śmieszne.
  Zreszta kadra zarządzajaca tez jest chyba z łapanki. Fachowcy???? W jakim znaczeniu tego slowa? Przed kadrą z VW wychodza na amatorow. Dziękuje RADIO WRZEŚNIA ZA ZAINTERESOWANIE TEMATEM

 7. Zgadzam się w 100% co do kadry zarządzającej!! Nie umieją złożyć sensownego zdania a co dopiero rozporządzać ludźmi i ich pracą! Zerowa organizacja i kiepski kontakt z pracownikami! Nic nie pomagają tylko utrudniają życie i pracę!

 8. Firma krzak,brak jasnych przekazów dla pracowników, nikt nic nie wie. To co zaproponowali z ocenami rocznymi to wielki smiech. dzieci w przedszkolu lepiej się zachowują nisz nasz zarząd i kadra kierownicza.Czas wielki złożyć wypowiedzenie niech sami zostaną w tym gó…… które zrobili

 9. Sytuacja w firmie nie wygląda najlepiej. Zarząd nie liczy się z pracownikami ignoruje nawet pisma od prawnika… Jak tak można? Czy coś się zmieni? Nie dość że jest „nadstan” ludzi to jeszcze są zatrudniani kolejni… przez co nie ma płatnych nadgodzin tylko są rekompensowane dniem wolnym… Gdzie tu logika? Niemiecka firma prowadzona przez polskich złodzieii i chytrych członków zarządu. Mróz wszędzie. Tak duża firma powinna mieć socjal. My go jakoś od początku istnienia firmy we Wrześni nie widzieliśmy. Gdzie szukać odpowiedzi skoro zarząd milczy? Nie wykwalifikowani koordynatorzy to kolejny problem zarząd ich przekupił przez co nie stoją za pracownikami.

 10. Wy nadal myślicie że w teh firmie się coś zmieni? Nie pamiętacie jak kierownik „Dambic” powiedział jakiś czas temu jak ludzie poszli do niego o podwyżki? Pokazał puste kieszenie i powiedział że ta firma nie jest do dawania pieniędzy, tyko ich zarabiania? Więc o czym my tutaj mówimy.. Tak na prawdę osoby, które mają widzę i trochę inteligencji opuszczą ten tonocyk statek. A ludzie bez ambicji i i poniżej przeciętnym IQ zostaną tutaj dalej i będą dalej za przeproszeniem ruch** w du**. Zresztą dlaczego tak jest? Bo połowa załogi clavey to ludzie z łapanki bez wiedzy bez szkoły i dla nich ta praca to szczyt marzeń. W claveyu nie liczy się pracownik. Liczy się szuka. Liczy się że stan się zgadza..

 11. Wszyscy tak narzekacie.. Kto wam nie karze zmienić pracy? A przepraszam nikt was nie przyjmie bo nie macie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

  P.S. (…) treść komentarza usunięta przez administratora narusza dobra osobiste osób trzecich

  • No i wszystko jasne ten kto chodzi z najwyżej podniesioną głową do góry powinien w nią dostać 🙂 głowa w górze od lizania tyłka przełożonym 🙂

 12. Tylko prawdziwy rozglos pomorze rozwiazac ta sprawe,bez pomocy z zewnatrz nic nie zdzialamy, mysle ze RADIO WRZRSNIA NIE PORZUCI TEGO TEMATU. Jak taki gigant jakim jest VW moze pozwalac sobie na zatrudnianie takich smieciowych firm jakim jest CLAVEY????

 13. „Owoc” Czy Ty się dobrze czujesz mówisz o podwyżkach tych, które wynikają z ocen pracowniczych?Niby oceniają nas brygadzisci ale i tak zarząd podejmuje decyzję czy przyznać podwyżkę więc 99 % chłopaków jej nie dostanie bo po co mają zwiększać koszty. Musisz być dupowlazem albo kimś z kadry……

 14. Ja tam trzymam palec w du… i nic mi tu nikt nie zrobi czasami mi się wydaje że ta moja pęsja przewysza mój umysł i tak dostaną tylko brygole i dupo… włazy hahahahaha

 15. Witam, jestem pracownikiem tej „śmiesznej firmy” od dłuższego czasu. Ostatnią wypłatę odebrałem niemal taką jak zaraz po zatrudnieniu. Gdy wychodzę na spacer to nawet kaczki mi chleb rzucają!!! To jest kpina co się tutaj wyprawia. Koordynatorzy nie ma pojęcia o zarządzaniu ludźmi. Pracownicy z VW wyśmiewają się z nich, co tacy ludzie tu robią? Jak mogą być zatrudnieni dobrzy pracownicy jak takie osoby prowadzą rekrutację? Ta firma jest bez perspektyw. Jak tak dalej będą robić to wylecą jak Clavey TGA.

 16. Tylko cwaniaki tu pisza, którzy nic nie reprezentują sobą i mogą wykazać się tylko i wyłącznie anonimowo. Siedzicie cicho bo boicie się stracić pracę.

  • Ej montażysta mający za plecami skorumpowany związek zawodowy solidarność…raz kiedyś wam podrzuca „banana” na swieta i sie cieszycie jak glupi bateryjka a nie widzicie u siebie ze vw rekrutacja niszczy mlodych ambitnych pracownikow nie myslicie przyszlosciowo ….ilu wysiadlo z tego pociagu jak vw nie widzac przyszlosci w tej firmie …tylko maja cieplo manowcy i tarpaniarze dojezdzaja po 60 km z za poznania bo w poznaniu takich pieniedzy jak tutaj nie dostaną ot prawda a trzeciej zmiany jak nie ma to niema .

 17. Montażysta taki cwaniak jak raz dwa trzy kurka wodna sam się ujawni ty grabarzu z pogrzebu babi Zofi chodzisz na czarno ubrany i też cię rozpoznać po tej biedzie co reprezentujesz

 18. Nie podoba się? Zmienić pracę! Robić burzę anonimowo każdy potrafi. Ze swoją inteligencją i umiejętnościami z pewnością znajdziecie coś dużo lepszego. Na wasze miejsce jest kolejka chętnych do pracy, którzy będą potrafili dogadać się z pracodawcą w normalny sposób.

  • Żeby się dogadać z pracodawcą to pracodawca musi tego chcieć a nie milczeć! Jakoś tutaj tej kolejki chętnych nie widać, bardziej kolejka chętnych z wypowiedzeniem.

  • Szczur ty to chyba z marsa przyleciales żadna firma zewnętrzną nie posiada związków zawodowych …powiesz założyć….u was próbowano i ilu waszych kolegów wyleciało za to …
   A Ty cwaniaku byś podpisał swoim danymi???
   Także nie pouczaj

 19. Zmienić pracę to nie problem. Możemy to zrobić w każdej chwili. Znam osobiście kilkanaście osób gotowych na wypowiedzenie jeżeli nic się nie zmieni. Ale kiedy można trzeba też walczyć by coś się zmieniło.

 20. Przez wydawanie za weekend dni wolnych nie ma pracowników w tygodniu, zamiast być po 2 lub 3 na danym obszarze jest jedna osoba. Do tego weźmie ktoś urlop na telefon i przyniesie ktoś zwolnienie L4 bo zachorował to zamiast być po 16 na zmianie jest 10 osób lub czasami i nawet mniej! I jeden robi za trzech! To jest kompletnie niedorzeczne, lecz zarząd ma to głęboko w d*pie, ważne że im kasa leci i na nas zarabiają.

 21. „Owoc Leśny „Można się z Tobą zgodzić że na zmiany trzeba czasu ale firma miała tego czasu aż nadto żeby rozwiązać sprawę z nadgodzinami, podwyzkami inflacyjnymi oraz socjalem. Clavey we Wrześni jest od minimum 3 lat nie uważasz że to bardzo dużo czasu

 22. Dzięki Bogu już przegrali jeden przetarg- oby tak dalej. Nowa firma przejęła starych ludzi i za dużo lepsze pieniądze- można? Można. Mroz- członek samozwańczego „zarządu – zarządu jednoosobowego” hehhe czy ktoś ja w ogóle widział? a o wszystkim i tak decyduje Piotruś- Clavey CMS jej chłopak zresztą (nie mam pojęcia jak taki memej jest prokurentem). Kordynatorzy- szkoda gadać byle tylko przetrwać z miesiąca na miesiąc. Pracownicy czasami nawet z pola bez socjalu i perspektyw. Firma niesamowicie chamska. Jeden chłopak odszedł do konkurencyjnej firmy a po miesiącu wyrzucili jego narzeczoną która pracowała całkowicie na innym dziale- rzekomo redukcja stanowisk (śmieszne bo ciągle szukają na te stanowisko). Oni tzn Zarząd (śmiech mnie ogarnia jak słyszę to słowo) tylko bawią się w pisanie e-maili bo przed ludźmi nie potrafią się wygęgać. Przykro jest być pracownikiem tej firmy… ;(

 23. Witam jestem pracownikiem. Wszystkie komentarze powyżej są prawdą. Zatrudniając się dostałem 3000zl brutto, mija rok i mam 3200zl.
  Myślę że to mówi samo za siebie. Jest źle i niech nikt się nie dziwi że ludzie są tak zdesperowani że szukają pomocy w nagłośnienieu sprawy w radiu, może to coś pomoże . Co do radcy prawnego clavey olewa sprawę. Zastanawiamy się też nad strajkiem, w jakiej formie, jeszcze nie wiemy.

 24. I najgorsze w tym wszystkim jest to, że podejmując pracę w Clavey automatycznie nie jesteś wstanie zatrudnić się na żadnym że stanowisk pracy jakie oferuje Wolzwagen. Nie oficjalnie istnieje jakaś umowa która zakazuje zatrudnianie pracowników z Clavey. Jednym słowem jesteś zmuszony pracować w Clavey lub pożegnać się z fabryka VW.

  • Rzeczywiście. Tym tematem też dziennikarze mogliby się zająć. Dlaczego istnieją i czy są zgodne z prawem takie umowy. Dla mnie jest to dyskryminacja i nierówne traktowanie kandydatów do pracy. A może Clavey się boi, że wszyscy by do VW uciekli? Może wtedy by lepiej było i sam by się ten Clavey rozpadł.

 25. W końcu ktoś się zainteresował, że VW to tak naprawdę nie tylko pracownicy z niedawnymi podwyżkami o których tak głośno było. Tylko po co tak poważna firma jak VW z wielkim medialnym parciem na dbanie o pracowników, pozwala sobie na zatrudnianie przez wszelkiej maści firemki podwykonawcze? Taki clavej nie jest niczym innym jak kolejnym pośrednikiem do wyciągania pieniędzy, żeby ktoś zarabiał sobie na różnicy między pracownikami VW a Claveya. Nie wykonujemy takiej samej pracy jak koledzy z UR VW. My wykonujemy dużo gorsze roboty za które oni by się nawet nie zabrali bo po co. Pracujemy w dużo gorszych warunkach za dużo mniejsze pieniądze. Nawet nie o same pieniądze tu chodzi. Majstrowie z VW widzą nasze zaangażowanie i cenią tę robotę a nasi brygadziści wydają się zupełnie nieobecni i nie mają pojęcia czasem przez cały dzień co tak naprawdę działo się na rejonach. I ci ludzie mają nas oceniać w marcu? W jaki sposób jak sami o wielu sprawach nie mają pojęcia? Skoro ludzie z VW śmieją się z naszych brygadzistów i nawet do nich nie dzwonią w prostych sprawach, to chyba o czymś świadczy. Idealnym rozwiązaniem byłaby likwidacja całego tego Claveya , przejęcie pracowników choćby na takich samych warunkach jak tu. Ale przynajmniej byłby jakiś obieg informacji i jasno ustalone reguły. Z czasem może pojawił by się i socjal. Przykro wszystkim było i wstyd przed innymi gdy na święta inni dostali po solidnym zastrzyku gotówki a sami pracownicy VW potężne paczki a my nawet nie usłyszeliśmy dziękuję za naszą pracę. Żeby nie było głupich odpowiedzi typu ; zwolnij się, to oczywiście szukam innej roboty jak bardzo wielu innych.

 26. Mnie dziwi jedno. Pracownicy jasno mówią ze chodzi o nie płatne nadgodziny itp, a zarząd odpowiada mailem, że wypłaty na czas. Nikt przecież nigdy nie zarzucał że wypłaty nie ma na czas. Ludzie się buntują bo w 2017 były płatne nadgodziny i było dobrze, a teraz kazdy musi wybierac dni wolne- a dogadanie się z tym kiedy można wziąć to wolne to już w ogóle osoby temat.

 27. Jak ktoś ma dobra podstawe to nie narzekał. Inni maja o wiele gorszą podstawe płacową, nie zależną od doświadczenia czy umiejętności, ale od widzimisię brygadzisty i koordynatora. Rzecz biorąc sami gówno umieją, a oceniają. Dla mnie brygadzista to mistrz świecący przykładem i umiejętnościami, a także doświadczeniem, niestety tak nie jest. Brygadzista UR Clavey to osoba która siedzi i odbiera tel, wypisuje grafik, i zapisuje awarie. NIC WIĘCEJ. Z głupiej ciekawości nie raczy ruszyć się zobaczyć co na awarii u chłopaków, lecz woli przeglądać fb. Za coś taki gość ma płacone. W Clavey brygadzista to nie jest funkcja, tylko stanowisko. PORAŻKA jeszcze raz porażka. W dodatku koordynator nie jest lepszy. Niektórzy ludzie z produkcji nawet nie wiedzą jak wygląda [dopytuja na awariach].

 28. Zgadzam sie z „Eddy”. Koordynatorzy w Clavey są od tego tylko żeby podbić kartke z wolnym lub żeby podpisywac liste obecnosci w pracy. Co sie wchodzi to siedza rozlorzeni na krzesle I przegladaja aukcje internetowe lub portale spolecznosciowe. Dobrze nawet nie wiedza jak ich pracownicy maja na imie I jak wygladaja(czeste pomylki). To sie nazywa przelozony?????!!! W dodatku gdy juz z nudow wychodza po kawe do automatu zagaduja chlopakow z UR Clavey bedacych na awarii o jakies totalne bzdury niezwiazane z awaria, w ten sposob generujac jeszcze wieksze przestoje w produkcji. PORAZKA TOTALNA. ŁAPANKA SPOD MONOPOLOWEGO CHYBA. Madrzy to oni sa tylko gdy chodzi o gnebienie pracownika ,a co do pomocy nie mozna na nich liczyc. Wszelakie problemy rozwiazywane sa z majstrami z VW a tamci to tylko statysci

 29. TRUE EDEK… Co do brygadzistów… Panowie może tak na jeden dzień się zamienicie w mechanika, elektryka, automatyka, magazyniera…??? Jeden dzień bo widzę wciąż że jesteście przemęczeni od komputera, problemy z plecami od fotela przy biurku, trudności z chodzeniem na odległość dalszą niż 2m poza biurko… I jak widzę łapy w kieszeni u swojego ”Brygadzisty” to chu. mnie strzela. A nie lepiej tak kozę między nogi i na awarie szorować i pomóc kolegą w końcu jesteście brygadzistami to chyba znacie się na awariach, w końcu stawka brygadzistowska jest na kwitku? Kondycje i zdrowie poprawicie aha nie zapomnijcie o tej torbie z narzędziami na awarii bo bez niej nic się nie zdziała jest lekka nie martwcie się;)

  To jak są chętni??

 30. Panowie ciekawi mnie fakt dlaczego nikt jeszcze nie powiadomił państwowej inspekcji pracy może oni by zrobili trochę porządku z Claveyem . Pytanie czy wszystko co robią z nami pracownikami jest zgodne w obecnym kodeksem pracy . Jeśli jest na forum jakiś radca prawny niech się wypowie na ten temat . Pozdrawiam oburzony zarząd.

 31. Wszystko co robia jest zgodne z prawem. Miejcie pretensje do kodeksu pracy a przynajmniej zapoznajcie sie z nim. Podpisaliscie na 3000zl brutto to tyle macie i pracodawca nie ma obowiazku dawac podwyzki.

 32. Tak a świadczenie socjalu ? Z tego co się dowiedziałem od niedawna są zmiany w kodeksie i pracodawca powyżej pewnego stanu załogi ma obowiązek zapewniać pracowniką świadczenie ponadto ustalili siatkę płac a z tego co wiem nikt w przedstawicieli działów nie widział nawet regulaminu pracodawcy temat ucichł jak tylko im podsuneli papier do podpisu . A odnośnie kwot premi to tak naprawdę brygadzista nawet jeśli cię dobrze oceni bo znam takich to koordynator czy zarząd to zmieni żeby koszty utrzymania pracownika były jak najmniejsze niewiedząc tak naprawdę jak kto pracuje chodzi tu o efektywność .Nie liczy się człowiek tylko podpis na liście tylko po to żeby stan osobowy zmiany był zgodny z wymogami Vw.

 33. Cytat z kodeksu pracy ,,W wyniku zmian pracodawca, który zatrudnia powyżej 50 pracowników według stanu na dzień 1 stycznia danego roku, będzie miał obowiązek tworzenia ZFŚS (Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych ). Natomiast pracodawca, który zatrudnia mniej niż 50 pracowników nie będzie miał obowiązku tworzenia ZFŚŚ. Będzie mógł to zrobić fakultatywnie.” Wiec z powyższego wynika że mają obowiązek takie świadczenie wprowadzić.

 34. Nie wspomne o wysokości premii którą brygadzista przyznaje z łaską jakby to było nie wiem ile. Pracownicy oburzeni każą mu za nią kupić cukierki bo nawet na podstawowe zakupy nie starcza. Wspomne że max stopień tej premi to nawet nie jest 300brutto. Miał być festyn zimowy w nowej hali Clavey’a w Psarach, po czym odwołali bo nawet nie spełnili wymagań imprezy masowej, po czym odwołali. Ekipy z zmian zatem zrobili sobie sami wigilie w różnych lokalach. Wstyd, że pracownicy produkcyjni zarobki mają większe niż ludzie co muszą ogarnąć wszystkie urządzenia na fabryce i umieć je naprawić. W większości naprawy te są spontaniczne gdyż pracownicy są słabo przygotowani na takie eventy. O braku części na magazynie nie wspomne. Dobrze że już tam nie pracuje

 35. Ja Wam powiem wierszyk, jest niektórym znany,
  pracownik chciał zarobić, został wyru**any.
  Pracował chętnie i robił nadgodziny,
  teraz musi pożyczać kasę od rodziny…
  Był dumny z wykonanej swojej pracy,
  ZARZĄD nie pochwalił, bo tam ludzie tacy…
  Na warsztat przychodzą, nawet się nie witają,
  bo im ciągle mało, głowami ruszają…
  Kulturę większą ma pracownik z linki,
  niż zarząd klaweja który ma wciąż spinki.
  Koniec tej bajki już właśnie nadchodzi,
  szukajmy pracy póki jesteśmy młodzi…

  PS. Ci starsi niech też szukają, jeśli mają siłę – są perspektywy, trzeba szukać.

 36. Socjal zostal odrzucony przez przestawiciela pracownikow na poczatku kariery CPP i nie byl to owoc lasu. Wszystko co robia jest zgodne z prawem! Jedynie strajk nas ratuje…

 37. Przedstawiciel pracował nawet nie 3 mc jak nawet 20 osób nie było podsuneli mu papier . Od dwóch lat juz go nie ma i nikt tego papieru na oczy nie widział.Może to blef? A teraz robią pod siebie po sprawa ujrzała światło dzienne i rozgłos medialny .Kto wie może niedługo Claveya za tą aferę Vw wyrzuci i część z nas ogarniętych pracowników przejmie pod swoje skrzydła . Jak by nie patrząc w pewnym kontekście ta sprawa szarga również dobre imie samego volkswagena . A wracając do zrzekającego się socjalu pracownika mineły dwa lata jak go nie ma czy ten dokument nadal jest ważny ? Pozdrawiam oburzony zarząd .

  • Ty jesteś chyba z montażu że nadal w takie bajeczki wierzysz! Żyj dalej tymi swoimi marzeniami. VW nikogo nie przejmie z Claveya! Ich polityka jest inna.. Ale cóż niektórzy nadal wierzą..

 38. Powiem Tak Kordynatorzy i Brygadzisci ( nie wszyscy ) robia się czerwoni, nie potrafą składac zdań i nie trzymają ludzi wszyku… żal jak tacy ludzie mogą zarządzac czym kolwiek.. obiecanki pozniej czerwone twarze i poruszanie ramionami w stylu nie mam pojecia… volskwagen nie powinien pozwolić zeby takie sytuacje miały miejsce na jego podworku… pozdrawiam

 39. O czym wy mówicie? Brygadzista? Jak można nazwać osobę brygadzista, która nie umie zachować higieny osobistej? Która na każdym kroku kłamie.. I koloryzuje swoje przykre życie :).

  Proszę was tutaj nigdy nie będzie lepiej, zawsze będzie to tylko firma zewnętrzna.

  Pozdrawiamy brygadzistę(Chyba z Montażu) jeśli to czytasz zadbaj o swoją higienę osobistą

 40. Witam jak kazdy kordynator czy kierownik kucharz maja auta to na podwyzki nie ma, na socjal nie ma, na spawalni rodzina za biurkiem to wiadomo ze pracownika nie poprą. W VW mistrz nie ma auta a w claveyu stanowisko kordynatora i auto musi byc. Ja to wspolczuje byc brygadzista a znac sie tylko na muzyce. Moze sie prokurenci zmienia to bedzie inaczej z naciskiem na „morze”. Automatyka robia czlowieka ktory ledwo zna sie na elektryce o autocad juz nie wspomne. Piotr-wystarczy zmienic polityke firmy i kazdy bedzie zadowolony wy jako zarzad i my pracownicy. A tak nawiasem mowiac dlaczego nie złozycie wypowiedzen masowo 20-30osob? Wtedy napewno cos sie zmieni ale nie lepiej narzejac i nic nie robic.

  • Zawsze ktoś się wyłamie i ludzie nie potrzebnie stracą prace. Z tego co wiem brygadzista na muzyce się nie zna, tylko zapuszcza z kompa szalone disco 🙂 Najlepszy hit był z autem za 5-ciu przyprowadzonych. Dali 2 auta na dojazdy i na poszczucie, a inni co przyprowadzali po 5 osób, z czego niektóre z nich nie przechodziło rozmów kwalifikacyjnych. Proste nie? Jeżdżąca reklama w kosztach auta i paliwa, i zarazem „wuchta schapanych” pracowników na samochód przez co CV-ki napływały jak szalone. Słyszałem coś o walczących automatykach ale nie znany jest mi ich finał. Pozdrawiam

 41. Haha ładnych rzeczy tu można się dowiedzieć o pod firmie pracującej dla Nas. Swoją drogą chłopacy z CLAVEY-a macie racje, musicie walczyć o swoje! A nie całe sianko co powinno trafić do Was jest dzielone na 3 grupy, 1/3 dla Was, 1/3 dla kierownictwa i 1/3 dla zarządu, czyli 2/3 pensji, której VW kieruje dla Was zabiera Wam firma CLAVEY. Socjal należy się Wam jak najbardziej! To nie jest firma zatrudniająca 50 osób tylko znacznie więcej! Tak więc musicie o to walczyć! Nie wspominając o pieniązkach jakie dostajecie na gwiazdkowe czy tez wakacyjne. Sorki, których nie dostajecie! Za to Wasi przełożeniu sami się obdarowują Waszymi monetami!! Tak więc Panowie działajcie w tym kierunku i skróćcie Waszemu zarządowi „premie”, bo to Wasze pieniądze i walczcie o nie!!
  Pozdrawiam serdecznie Was drodzy koledzy i powodzenia w działaniach!!

  • Nie zmienia to jednak faktu, że VW (też ma ich gdzieś) przecież oszczędza na Claveyu – płaci im mniej niżby sam miał utrzymywać taką załogę – stąd ta szopka z podwykonawcą. Natomiast ktoś wspominał o przejściu z Claveya do VW – umowy zapadły na samej górze na szczeblu „głów” już w Niemczech „pomiędzy ojcami założycielami” – i będzie to ciężkie do wytropienia. Ale przy podpisaniu umowy warto zapytać o źródło i znaczenie tej klauzuli.

  • Haha płaczę 🙂 który z Panów podszywa się pod svena-obstawiam asdf… Sorki, pieniążki, sianko – co za słownictwo – ile Wy macie lat? Maks 7. Dobra 7 i pół.

 42. A gdzie ta Wasza Claveyowska „Solidarność” Zbysia i Krystianka z CMS (?) – za moich czasów burzyli się, że wchodzą 4 brygady i ostro walczyli – czyżby staruszki zostali w Swarzędzu? Swoją drogą nie radzę z nimi się zadawać – panowie bardzo nerwowi byli i przelewali to na pozostałych, a mimo to i tak nawet jak się od nich alienowałeś: nie zapisałeś i na solidarność nie płaciłeś składek, to robili pod górkę… Zresztą mniejsza o to – jeśli myślicie o strajku to przemyślcie to dobrze i bez tych nerwusów. A za granicę i do „mordoru” w Poznaniu niezapowiedzianych wyjazdów już nie ma (?) – jeśli nie to i tak sporo się pozmieniało na plus… Ale powiem wam chłopaki 3400 brutto na dzień dobry to miałem 7-8 lat temu w tej firmie, jako pracownik szeregowy… A Wituś posiwiał już lub wyłysiał?

 43. Ja z przejściem do Vw miałem na myśli zerwanie przez nich kontraktu z Claveyem wtedy wszystkie umowy staną się nieważne . Po drugie ktoś ten burdel musi ogarniać a jak sami wiecie ich utrzymanie nawet nie wie gdzie i co na górnych obszarach bez obrazy dla nich my to ogarniamy niepotrzebne to im . Spójżcie na magazyn lakierni kilka osób coś zyskało prawda ? A co do automatyków niektórym sie akcja opłaciła i przynajmniej jak narazie zostaną ale mnie ich sprawa niedziwiła bo za te grosiki z takim wykrztałceniem kto zdobył doświadczenie to albo ucieka albo zaczyna się cenić.

 44. A i jeszcze jedno znam kilka przypadków którzy pokonali te barierę i pracują dla VW co prawda na produkcję ale lepsze to niż Clavey .

 45. Asdf do poznania już nie ale na inne zlecenia tak. Ale clavey personal power to agencja pracy nie wiecie sprawdźcie ich po KRSIE wiec nic mnie już nie zaskoczy.

 46. Brygadziści co mają raz takie wypłaty mają dodatkowo dodatek plus premię a kordynatorzy mają własne służbowe samochody i paliwa za fri więc jest pytanko co z tym fantem zrobić zabrać czy ukarać kamieniem w łep??????. Oszczędnoś w tej firmie jest zawsze na pierwszym planie przecież w weekendy najlepiej nie płacić i socjala zabrać to jest polityka właśnie głupiego pozdrawiam URM

 47. Tak naprawdę kontrakt z Vw ma Clavey CMS a Clavey Personal Power to tylko jego odłam cms ma socjal itd. wiec po co płacić ludzią lepiej stworzyć w firmie inną firmę w dodatku jako agencje pracy .Tak naprawde nie powinniśmy nawet wchodzić na hale Volkswagena .

 48. Facet był u kochanki, ale zrobiło się późno i trzeba wracać do domu.
  Mówi więc do niej:
  – Daj trochę wódki, ochlapię się, to żona nie będzie czuła Twoich perfum.
  Facet wraca do domu, a żona wali go po mordzie.
  – Za co?
  – Myślałeś, że jak się poperfumujesz to nie poczuję, że wódkę piłeś?

 49. Facet z rana dzwoni do swojego szefa i mówi mu, że nie przyjdzie do pracy w niedziele bo jest chory.
  – A co panu jest ? – pyta szef.
  – Mam jaskrę analną.
  – Że co?! Czym to się objawia?!
  – Po prostu nie widzę możliwości przytoczenia swojej dup. do pracy…

 50. A zapytaliście przedstawicieli Vwp, co mają do powiedzenia na ten temat, że zezwalają na takie rzeczy na swoim terenie? Oni maja to gdzieś, liczy się kasa – im taniej, tym lepiej.

 51. Wy narzekacie macie 3000 brutto a w DHL na terenie VW maja 2500 brutto plus premiie ktora i tak zabieraja zbyle powodu wiec sie ciescie bo nie macie najmniej VW dostalo podwyzki a w DHL ta sama gadka co chwila ze cala Polska sie sklada dla oddzialu w VW i przyjdzie Ci taki na jednym z najwiekszych stanowisk w DHL i powie ze jak ktos bedzie gadal ze premie zwiekszyli po to aby wiecej zabierac to moze sie spotkac za brama z ta osoba w cztery oczy

 52. witam pracownikow z wrzesni. na podlamanie napisze wam że w jasinie na Z4 zarobki są trochę lepsze. srednia placa to 5000 brutto dla elektryka. ale pracujemy w soboty i niedziele za damski chu… dni wolne dostajemy. Vw chodzi tez w wekendy ale maja dodatek 12 dni urlopu i soboty i niedziele 100% !!!!!!!!! nawet magazyn tak ma

 53. Widzę że idioci bez wykształcenia dalej tam siedzą i płaczą jak im źle ludzie kto wam tam karze pracować?
  miałeś rozmowę zgodziłeś się na stawkę ? to teraz pracuj…
  Ale nie teraz płaczesz, 70% to debile z łapanki którzy powinni się cieszyć że mają pracę i że ktoś ich chce bo się nadają do zamiatania chodników. Porządni ludzie już tam nie pracują 😀

 54. „Marchewa” Idiota to jesteś Ty nie masz za grosz szacunku dla ludzi i zapewne dla siebie też. Potrafisz tylko pod osłoną jakiegoś pseudonimu jątrzyc i hejtowac twoje rude wypociny nic nie wnoszą do poruszonego tematu więc się zamknij

  • „Listonosz” ksywa pewnie dobra bo tylko łazisz z kąta w kąt bo do niczego innego się nie nadajesz, prawdopodobnie nawet miotłą byś sobie zrobił krzywdę.
   A co do osłony niku to pewnie teraz tu krzyczysz a w firmie dupowłaz z Ciebie jest i tyle.

 55. „Marcheweczka” nie będę z Tobą polemizował z wypowiedzi widzę, że to nie ma sensu i pamiętaj,że każdy sądzi według siebie więc życzę powodzenia w pracy zawodowej Pozdrawiam

 56. pracuje w claveyu juz dluzszy czas. wiekszosc co jest tu napisane to prawda chcialem jeszcze do rzucic ze nie mamy nawet porzadnych narzedzi do pracy wszystko musimy pozyczac od chlopakow z vw a oni tylko z nas sie smieja ze przychodzimy na awarie bez narzedzi. nie mamy zadnych szkolen , jeden uczy sie od drugiego albo samemu metoda prob i bledow. chlopaki nie maja kluczy chociażby dostac sie na warsztat wszystko to jest jakis zart.

 57. Na początku chciałbym podziękować w imieniu pracowników za poruszenie naszego tematu i za tak duży rozgłos. Bo w końcu coś zaczęło się dziać, zarząd trzęsie już spodniami jaki i koordynatorzy. Nie mogą spać po nocy:D Ale wracając do tematu, dzisiaj była nadzieja, że będą przeprowadzone rozmowy z zarządem. Wczoraj koordynatorzy wydzwaniali do brygadzistów żeby z każdego działu czyli lakierni, spawalni i montażu wybrali przedstawicieli żeby dzisiaj jechali w imieniu pracowników na rozmowy z zarządem. Oczywiście dzisiaj byliśmy przygotowania na taką ewentualność i koordynatorzy mieli poinformować Nas gdzie i o której godzinie miało nastąpić spotkanie. No i co się stało? Oczywiście olali Nas! Pytając się dzisiaj koordynatorów co z spotkaniem itd nie potrafili odpowiedzieć na pytanie! Niczego nie szło się od nich dowiedzieć, pomimo tego, że wczoraj wydzwaniali żebyśmy przedstawicieli wybrali!
  Tak więc, Panowie z montażu, spawalni i lakierni. Czekamy jeszcze jutro za odzewem ze strony ZARZĄDU odnośnie spotkania, jeżeli nie dojdzie do żadnego zainteresowania z ich strony proponujemy strajk włoskie w piątek!! Nie możemy pozwolić na takie traktowanie Nas czyli pracowników!!
  Wiadomo są ludzie i ludziska i niektórym osobą odpowiada dana sytuacja bo są przy „korycie”, wręcz ze strony jednego z brygadzistów wyszła taka inicjatywa do koordynatora, że Nam się to w głowie nie mieści.. cytuje: „trzeba najlepiej wyje*** z 15 dla przykładu!”
  Nie martw się, jak wszystko się wyciszy doprowadzimy żebyś sam się zwolnił kolego:) Nie można być takim człowiekiem, twój język zaraz z brązowego stanie się czarny!!

  • Ludzie zróbcie strajk – do tego żaden związek nie jest potrzebny: nie ma spotkania dzisiaj – to jutro idziemy oddać krew lub urlop na telefon. 25% załogi w jednym tygodniu, 25% załogi w drugim tygodniu 25% załogi w tygodniu 3 i 25% załogi w tygodniu 4. Nie przyniesie to rezultatów – kolejeczka od nowa. Jeśli się boicie, to pogadajcie z tymi ze Swarzedza jak rozmawiali przez prawników z zarządem (CMS) – założyli sobie jednak związki, ale coś ugrali (więc w ostateczności i tą drogą można).

   Do hejterów (jak widzę nie macie styku z tą firmą i nie wiecie co tam się dzieje) : Co innego umawiać się na umowę o pracę w pełnym wymiarze za stawkę x, a później mieć tylko tą stawkę i 3 dni wolnego w takim lutym, aby w ogóle żyć. Tak są dni wolne za nadgodziny ALE uwaga (B4rany): Nie jest tak, że masz do odbioru dzień wolny i coś sobie zaplanujesz – góra Ci mówi kiedy masz mieć wolne, czy Ci to pasuje, czy nie, często dość późno o tym informują – czasem w stylu „widzi mi się”.

 58. Ciekawe czy Clavey Lothar wie co się dzieje w wielkopolskim oddziale w Wrześni podejrzewam że nawet zarząd mu nic nie przekazał .

 59. To jest sprawa clavey Wrzesnia. Poza tym pracownicy Wrześni są zatrudnieni na gorszych warunkach niż na innych zakladach czyli Grupy zaszeregowania brak pakietu socjalnego a teraz doszło do zmuszania pracy w weekend za co trzeba brać wolne w wyznaczonych dniach przez przełożonego.

 60. No tak ale Lothar jest szefem wszystkich i głównie to on zbiera zarobki wszystkich spółek a troche ich jest.

 61. Inaczej nie wkurzył byś się gdy stacił byś jeden przetarg a teraz taka akcjia z mediami i naruszeniem imienia zakładu dla którego świadczymy usługi .

 62. Na moim dziale niektórzy swoje prywatne mają narzędzia bo na rozmowie z koordynatorem tylko usłyszysz ze masz nie wymyślać i taki to serwis bez dobrego wyposażenia sam mam prywatne wiem co pisze.

 63. Kolego Papaj dzięki za tak merytoryczną wypowiedź. Jednak myślę że z tym strajkiem włoskim możemy się wstrzymać nie róbmy sobie wrogów w VW poczekajmy na reakcję zarządu myślę że prędzej niż później będzie odzew z ich strony jeżeli nie wtedy rozważmy propozycję strajku lub innej formy protestu

 64. Asdf, papaj, listonosz, sven i pewnie jeszcze ktoś to ta sama osoba która sama ze sobą koresponduje 🙂 rozdwojenie jaźni czy co…

 65. Ciekawe czy właściciele firmy wiedzą co wyprawia się w polskim flagowym Oddziale w VW Września? Czy nadal amatorszczyzna w zarządzaniu Clavey CPP i CMS będzie przez nich akceptowana ?
  W końcu to oni tracą masę pieniędzy w wyniku złego zarządzania i katastrofalnym obniżeniu Wizerunku firmy w Polsce. Może to zachwiać dobrą współpracą z Kluczowym Klientem VW Września.
  Czas na konkretne decyzje !!!

  • Nic niczym nie zachwieje. Tu znajomości grają rolę, a nie jakość pracy. Za wszystko obwiniać będą niewdzięcznych, roszczeniowych pracowników, a sami siebie będą chwalić.

 66. Powitać, jestem tutaj pierwszy raz i poświęciłem sporo czasu, ażeby poczytć te wasze wypociny.Jestem porażony i przerażony waszą wiedzą oraz niporadnością !

 67. Witać są nowe nowiny i pogłoski na temat tego że pieniądze z premi 6500bruto przyznawane w grudniu też powiniśmy otrzymać listonosz i spółka otrzymali ale to wszystko jest nieoficjalnie wię trzeba naciskać listonosza i spółkę czy dostali jak będą robić się czerwoni a tak zazwyczaj jest to prawda . Mam nadzieje że dzisiejszego dnia po audycji radiowej pani adwokat nasza wywalczy nam ten socjal i fajne jest to że nie ucichła ta sprawa bo listonosz myśli że już po sprawie jak i pewnie ten ze spawalni też już jest wyluzowany . Moim zdanie powiniśmy postawić 3 postulaty 1.Po 500zł brutto do wypłaty 2. Socjal cofnięty o 2 lata do tyłu po min 2000zł na czysto 3. Płatne nadgodziny czyli niedziela i święta jak i sobota

 68. Zarząd powinien tych dyletantów koordynatorow nie przygotowanych do pracy w tak wielkiej firmie powcuaganych jeden drugiego kolesiosko wywalić na zasiłki i na zieloną trawkę i zatrudnić młodych porężnych ludzi po politechnice ….bo ci co tutaj są to nawet światła na hali nie potrafią odszukać a co dopiero włączyć….i takim posunięciem oczyszcza atmosferę w firmie clavey września ….oni nawet na czas kwitkow od wypłat nie potrafia dostarczyc tylko trzy tygodnie po wyplacie dostajemy kwity moze zebysmy szoku za wszesnie nie dostali za co nam z tych lichych pieniędzy uj….i żeby zapunktowac przed swarzedzem

 69. Koordynatorzy… Jedyne co potrafią, to robić debili z pracowników!
  Na zgłaszane im problemy i postulaty pracownicze odpowiadają tak aby Cię zbyć i tyle. Żenujące jest słysząc słowa „jeśli bym mógł to bym wam dał”… lub „Ja nic nie mogę zrobić”….
  rzygać się chce. To co ich interesuje to kiedy jak najszybciej wybierzesz DW za pracę w weekend.
  I serce boli jak dowiadujemy się gdzie giną pieniądze które mogły by być dla nas pracowników! Od samych początków Clavey we Wrześni w VW czekamy na te cudowne obietnice… Ten czas chyba już minął, prawda???

  Jeśli zarząd Clavey!!!! się nie ocknie to będziemy iść jeszcze dalej! Zmotywujemy wszystkich, aż do skutku!!!

 70. Chłopaki niech ktoś przetłumaczy komentarze po niemiecku bo jak pojechali to będą pewnie szefowi wszystkich szefów w niemczech czytali komentarze jak to jest tu zajebiście pewnie listonosz nie jechał bo dopiero chodzi na kurs z niemieckiego i się doucza jak kłamać po niemiecku a pewnie Mróz usiądzie na kolanko i będzie git . Ciekawe czy pojechali Upe by pozazać jak to mało oni zarabiają i ludzie nie mogą więcej dostać tak pewnie się będą tłumaczyć. Jak to mówią komu w drogę temu szkło w nogę pozdrawiam 999

 71. Kto was zmuszal do podpisania umowy gdzie widnialo wynagrodzenie 3000,3200 brutto? O co wy macie pretensje? Wszystko jest zgodnie z kodeksem pracy. Jedynie socjal jest do podwazenia, reszta jest ok. Co do komentarzy wyżej, czy ktoś z was orientował sie jaką ocene roczną dostał? Czy jestescie pewni ze winnymi sa koordynatorzy lub brygadzisci? A moze zarzad nie pozwala podwyzszac?

  • Kim Ty jesteś? Co?
   Poczytaj wyżej sobie- Dambic powiedział że Clavey nie jest do dawania pieniędzy tylko do zarabiania…
   Niestety na rozmowach zawsze jest kolorowanie wizerunku firmy, a po czasie wychodzi szydło z worka.
   Sorry koordynatorzy i brygole to już ludzie po stronie firmy a nie pracownika, i tylko jeden na stu będzie chciał coś dla szaraka zdziałać.

   Po okresie próbnym masz ocenę 100% a podnoszą pensje o połowę dodatku który możesz dostać. Bo tak i hu* i nic nie zdziałasz.

   I pretensje są o niesłowność i matactwo! I mamy nadzieję że zarząd intensywnie myśli aby poprawić swoją reputację i zadowolenie pracowników!

   • Czy byles u brygadzisty badz koordynatora zobaczyc swoja ocene? Jesli masz ocene 100% to ile powinni ci podwyzszyc? Po trzech miesiacach jestes w stanie byc samodzielnym specjalista na tak duzym obszarze? Troche pokory..

 72. No i przynajmniej grają w otwarte karty,mówią wprost ile oferują i na tyle podpisujesz umowę. Nikt nie obiecuje 5 000 a potem po tajności podsuwa umowę na 3 200 chcesz iść do pracy to idziesz, nie to nie i na tym polega demokracja. Jesli ktoś nie wie to już nie ma przymusu pracy.
  Jak Wam dają gdzieś 5 tysięcy to bierzcie i się zwalniajcie a jak się nie dają to siedzieć cicho i robić za tyle ile dają.

 73. A Ty gdzie pracujesz Doradco?
  Bo chyba nie w Claveyu. Kto Ci płaci?

  3200 to mają ludzie na produkcji nie tylko w VW, a UR to trochę inna bajka!

 74. Cały czas zarząd idzie z załoga claveya na konfrontacje czyli dalsze g…..e.
  Pracownika
  -socjalnu nie ma
  -premie dawane są nie związane z pracą
  Tzw.widzimisie brygoli żeby wykazać się przed Poznaniem.
  -podwyżek nie ma i nie będzie.
  -ostatni nius to podsuwają tzw.lojalki za
  Szkolenia że na siłę nas uszczesliwiaja przy zarobkach 2500 zł na rękę po prostu chcą jak najdłużej zaczynać tanią siłę roboczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię