Pumptrack w Słupcy będzie większy

0
fot. TwojaSłupca.pl

Już wkrótce ruszą prace związane z budową słupeckiego Pumptracka. Dzięki wsparciu finansowemu lokalnych firm tor będzie większy.

Przypomnijmy, że o budowie obiektu (specjalnie przygotowanego niewielkiego toru łączącego jazdę zwykle rowerem i wszechstronny trening) zdecydowali mieszkańcy Słupcy, którzy oddali rekordową ilość 1335 głosów na ten projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tym samym Miasto Słupca przeznaczyło na inwestycję 120 000 zł. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jej inicjator podjął rozmowy z lokalnymi firmami, które chciałyby dodatkowo wesprzeć inicjatywę w zamian za reklamę przy torze. Na takie działanie zdecydowały się Konspol Bis Słupca, Terminal Strzałkowo i Kamena Polanowo, które przekazały darowiznę na rzecz słupeckiego Urzędu Miasta z przeznaczeniem na budowę Pumptracka. – Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować wszystkim darczyńcom, którym spodobał się nasz pumptrackowy pomysł. Jestem przekonany, że zainteresowanie z jakim się spotka utwierdzi ich w przekonaniu, że podjęli słuszną decyzję. Oczywiście cały czas zapraszamy chętne firmy do wspierania naszej inicjatywy – mówi jej pomysłodawca, Wojtek Lisiak.

Obecnie kwota na inwestycję wynosi 134 000 zł, za które możliwe będzie stworzenie średniej wielkości toru długości około 120 metrów bieżących. Jego wykonawcą będzie firma firma Bt Project z Poznania, a prace mają się zakończyć do 30 czerwca tego roku. Pumptrack będzie zlokalizowany w okolicach starego boiska piłkarskiego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię