Autobusy komunikacji zastępczej na ulicach Wrześni

1

Ruszył długo wyczekiwany remont linii kolejowej E-20 między Wrześnią i Koninem.

Podczas remontu pociągi między Poznaniem i Wrześnią będą jeździć tylko po jednym torze. Natomiast między Wrześnią i Koninem funkcjonuje komunikacja autobusowa.

O godzinie 12:10 do Wrześni przyjechały pierwsze autobusy komunikacji zastępczej.

Wszystkie informacje dotyczące remontu będziemy przekazywać w naszej relacji.

 

13:15

Pierwsze trzy autobusy w ramach zastępczej komunikacji przyjechały punktualne o godzinie 12:10 na punkt przesiadkowy zlokalizowany przy wrzesińskim dworcu kolejowym. O 12:38 w drogę do Konina wyruszyły dwa autobusy.

Z pasażerami rozmawiali nasi reporterzy: Ewa Stefanowicz i Radosław Jagieła.


13:20

Marek Nitkowski z Kolei Wielkopolskich zapewnia, że komunikacja zastępcza będzie komfortowa.


13:35

Rozkłady jazdy łącznie z informacjami o funkcjonowaniu zastępczej komunikacji autobusowej są dostępne na stronie internetowej: http://koleje-wielkopolskie.com.pl/modernizacja-linii-kolejowej-e-20-rozklad-jazdy/

Przy punkcie przesiadkowym we Wrześni są rozmieszczeni również informatorzy, którzy wspomagają w sprawnej obsłudze ruchu i przemieszczaniem się między peronami kolejowymi a przystankami zastępczej komunikacji autobusowej.

14:00

Tak wyglądał przyjazd pierwszych autobusów Kolei Wielkopolskich do Wrześni.

Obejrzyj


14:35

Jak to będzie z tą komunikacją autobusową? Jednego z pasażerów wysiadającego z autobusu przepytywał nasz reporter – Radosław Jagieła.

 

14:45

Dzisiaj ruch na trasie Września-Konin od rana był prowadzony normalnie. Komunikacja autobusowa funkcjonuje od 10:38. To właśnie wtedy z Konina w kierunku Wrześni wyruszyły pierwsze autobusy zastępczej komunikacji autobusowej.

http://koleje-wielkopolskie.com.pl/wp-content/uploads/2011/12/Pozna%C5%84-Kutno-Pozna%C5%84-w-dniu-12-czerwca.pdf

http://koleje-wielkopolskie.com.pl/wp-content/uploads/2011/12/Pozna%C5%84-Kutno-Pozna%C5%84-od-13-czerwca-1.pdf

Warto dodać, że ruch między Poznaniem i Wrześnią jest prowadzony obecnie tylko po jednym torze. Z dotychczasowych 23 par pociągów pozostało jedynie 17.

 

15:00

Fotografie z przyjazdu pierwszych autobusów zastępczej komunikacji autobusowej. A jak będzie ona funkcjonować podczas popołudniowego szczytu. Będziemy to sprawdzać.

15:25

Z Krzysztofem Ryfą – dyrektorem finansowo-handlowym Kolei Wielkopolskich rozmawiał nasz reporter – Radosław Jagieła.


17:00

Pierwszy dzień funkcjonowania komunikacji zastępczej przebiega bez żadnych zakłóceń.

Nie wystąpiły również utrudnienia na linii kolejowej między Poznaniem i Wrześnią. Można było mieć obawy po ostatnich licznych awariach systemu sterowania ruchem, jednak ostatecznie nie nastąpiły dzisiaj żadne opóźnienia.

Pasażerowie pociągów sprawnie są kierowani na przystanki komunikacji autobusowej przez dodatkowych informatorów. Również konduktorzy bardzo sprawnie pomagają przy wsiadaniu do odpowiednich autobusów.

Podsumowując – bardzo udany start. Miejmy nadzieję, że komunikacja będzie w ten sposób funkcjonować codziennie… aż do lipca 2018 roku.

Relację prowadził Radosław Jagieła

 

1 KOMENTARZ

  1. Komunikacja autobusowa nie jest darmowa, trzeba kupić normalny bilet na pociąg tak, jak do tej pory miało to miejsce. Różnica jest taka, że jedzie się autobusem i zdecydowanie dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię