Runęły ściany hali w Orzechowie

6

 

Burze i wichury, które wystąpiły minionej nocy, dokonały dużych szkód przy budowie nowej sali sportowej w Orzechowie. Silne podmuchy wiatru towarzyszące burzy przewróciły jedną ścianę zewnętrzną i dwie ściany działowe-wewnętrzne na całej długości budynku.

Projekt budowy sali przewidywał układ konstrukcyjny żelbetowy, czyli słupy powiązane tzw. wieńcem, dlatego w pierwszej kolejności powstały wypełnienia z cegły. W najbliższych dniach miały być zalane słupy wiążące. Niestety, pogoda zrujnowała to co powstało. Wykonawca musi teraz uprzątnąć teren budowy, a potem zobowiązany jest do budowy nowych ścian. Wydarzenia te z pewnością opóźnią termin zakończenia inwestycji o ok. jeden miesiąc. Straty jakie poniesie wykonawca nie są jeszcze znane. Być może określi je specjalna komisja, która w czwartek 3 sierpnia, zobaczy plac budowy.

6 KOMENTARZE

  1. Wedlug mnie ten kto to postawil żałował na materialy widocznie firma do bani trzeba by sie tym zainteresowac skoro na takie obiekty ida bardzo duze pieniadze

    • Xbox znawca od robot budowlanych. W którym miejscu widać ze pożałował na materiałach ? Mury z cegly zrobione zaprawę widać szalunki profesjonalne z płyt Peri, wiec nierozumiem twojego wpisu.

  2. Przecież widać gołym okiem że wina wykonawcy. ściany pociągniete pod sam strop, a ani jednego rdzenia wylanego w pionie aby je połączyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię