Śmieci na ulicach Gniezna

0
Materiały promocyjne Urzędu Miasta Gniezno

Od kilku tygodni władze miasta borykają się z problemem śmieci na ulicach. Sprawa dotyczy odpadów zielonych. Te mieszkańcy mieli składać w określonym terminie do punktów zbiórki. Z czasem swoje odpady przynosili w losowych terminach i dorzucali także odpady komunalne. W efekcie w mieście powstało kilka dzikich wysypisk. Od 1 kwietni się to zmieni. 

Na ulicach Gniezna od kilku tygodni możemy zauważyć dzikie wysypiska śmieci. To efekt działań mieszkańców. Ci mieli znosić swoje odpady zielone w określonych terminach do miejsca zbiórki, skąd miały zostać zbiorowo wywiezione. Plan był dobry, ale wyszło jak zwykle. Śmieci były przynoszone w losowych terminach a do tego podrzucano tam także odpady komunalne. W ten sposób na ulicach zrobił się spory bałagan, a władze miasta muszą go sprzątać.

Dlatego od 1 kwietnia zmieni się sposób odbierania odpadów zielonych. Zmiany dotyczą osiedli Arkuszewo, Dalki, Grunwaldzkie, Konikowo, Osiniec, Kawiary, Piekary, Pustachowa i Skiereszewo. Tam mieszkańcy będą musieli wystawiać odpady w 120 litrowych workach przed swoją posesją do godziny 6:00 rano w terminach określonych przez firmę URBIS.

Każdy, kto będzie w dalszym ciągu wystawiał śmieci w niedozwolonych miejscach, będzie się musiał liczyć z konsekwencjami. Bo za składowanie odpadów w miejscach niedozwolonych grozi mandat i to nie mały, bo nawet do 500 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię