Strażacy zapraszają na swoje święto

0

Występ orkiestry dętej, impreza taneczna, dmuchana zjeżdżalnia i 14 wozów strażackich. Tak zapowiada się Gminny Dzień Strażaka Pięczkowo 2017. Do zabawy wraz ze strażakami zaproszeni są wszyscy chętni. 

Dzień Strażaka to święto kiedy mundurowi opuszczają swoje remizy i pokazują ludziom, jak wygląda ich codzienna praca. Okazja do wspólnego świętowania będzie 29 kwietnia w Pięczkowie. Tam na przybyłych gości czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Obchody rozpoczną się zbiórką o 14:30 przy remizie, stamtąd uroczyste przejście do pobliskiej Kaplicy, by wziąć udział w Mszy Świętej. Po tym, około godziny 17:00, impreza przenosi się na boisko w Pięczkowie. Strażacy zorganizowali dla odważnych tor przeszkód, euro – bungee czy byka – rodeo.

Na miejscu stanie, aż 14 wozów strażackich. Będą te starsze – pamiętające jeszcze czasy PRL, ale także nowsze modele. Każdy chętny będzie mógł do takiego wozu wsiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Kolejną z atrakcji będzie występ dziecięco – młodzieżowej orkiestry dętej z Ponieca.

Dzień Strażaka to nie tylko zabawa. Mundurowi przeprowadzą także pokazy udzielania pierwszej pomocy. Ciekawym widowiskiem będzie na pewno symulacja akcji ratowniczej – płonące auto będzie gaszone i rozcinane. Obchody zakończy impreza taneczna, którą poprowadzi jeden z druhów. Na pewno nie zabraknie dobrej muzyki! Zabawa planowana jest do godziny 3:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię