Strzały w Środzie Wielkopolskiej

0

Dwóch mężczyzn zatrzymanych zostało przez antyterrorystów – zaatakowali oni m.in. z broni palnej znajomego (byłej już) konkubiny jednego z nich. 

W jednym z bloków  44-letni mieszkaniec Środy najpierw poprzecinał opony samochodu należącego do znajomego jego byłej partnerki, a potem namówił swego 30-letniego siostrzeńca, by ten pomógł mu dostać się jej mieszkania. Ten zadzwonił do drzwi kobiety pod pretekstem zwykłej rozmowy. Po otwarciu drzwi do wnętrza wtargnął były konkubent. Zaatakował znajomego, któremu udało się uciec. Zazdrosny były partner wyciągnął broń i zaczął strzelać. Nikt na szczęście nie został ranny.

Następnie zabarykadowali się w swoim domu w Środzie Wlkp.

„Do zatrzymania mężczyzn zaangażowano średzką grupę realizacyjną oraz funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Poznania. Nad ranem policjanci wkroczyli do budynku zajmowanego przez przestępców i zatrzymali ich. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni. Nie stawiali żadnego oporu. Od razu trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania śledczy znaleźli dwie jednostki broni palnej gazowej, kilkadziesiąt sztuk amunicji oraz kilka opakowań narkotyków w postaci amfetaminy i ekstazy.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów o zastosowaniu wobec strzelającego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy i poręczenia majątkowego. Włodzimierz P. usłyszał zarzuty związane z kierowaniem gróźb pozbawienia życia, przestępstwa naruszenia miru domowego, nielegalnego posiadania broni palnej oraz posiadania narkotyków. Jego siostrzeniec odpowie za pomoc w popełnieniu przestępstw. O wysokości kary za popełnione czyny zadecyduje sąd.”

źródło: http://www.sroda-wielkopolska.policja.gov.pl/w25/aktualnosci/183592,Agresor-z-bronia-zatrzymany.html

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię