Szkoła podstawowa nr 1 powiększy się o nowe skrzydło

0

Szkoła Podstawowa numer 1 we Wrześni zdobyła kilkumilionowe dofinansowanie na rozbudowę budynku. To nie jedyna nowość w szkole. Po wybudowaniu nowej części placówki ruszy specjalny program nauki indywidualnej. 

Środki szkoła uzyskała z fundusz europejskich, nie była to jednak prosta sprawa. Początkowo trzeba było zgłosić tzw. „projekt miękki”. Dedykowany dla uczniów i pracowników szkoły. W tym przypadku jest to indywidualny program nauki dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Mówimy tutaj zarówno o dzieciach  niepełnosprawnych, jak i tych wybitnie uzdolnionych. Projekt zostanie skierowany w sumie do 120 uczniów. – Wartością tego projektu jest fakt, że jest on bardzo indywidualny. Te zajęcia będą poprzedzone opracowaniem indywidualnych planów diagnostycznych dla każdego dziecka. Dla uczniów z różnego rodzaju ułomnościami przygotujemy zajęcia, jakich jeszcze nie było. Na przykład oparte na metodach integracji sensorycznej czy metodzie Warnkego. Oczywiście wcześniej nasi nauczyciele przejdą szkolenia z zakresu tej wiedzy – mówi Beata Bartczak, szkolny psycholog i autorka projektu.

Tak innowacyjne zajęcia wymagają specjalistycznych warunków i sprzętów. Dlatego realizacja „projektu miękkiego” będzie możliwa po zakończeniu „projektu twardego”. Tym projektem jest dobudowanie nowego skrzydła placówki. Trzy piętra, które pomieszczą dziewięć nowych sal lekcyjnych. – Pieniądze, które zdobyliśmy z Unii nie tylko pozwolą wybudować, ale także wyposażyć nowe sale. To dla nas dużo znaczy, bo to koszt ponad 400 tysięcy. Część nowych klas zostanie zaaranżowana na pracownie: matematyczną, językową, komputerową i przyrodniczą. Jedna z sal będzie pracownią rehabilitacyjno-sensoryczną, tam będziemy realizować „projekt miękki” – mówi Dyrektor Zbigniew Dzierżyński.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa ruszy już w te wakacje. W efekcie rok szkolny 2018/2019 uczniowie powitają w nowiutkich ławkach. Całkowity koszt realizacji projektów to 5.189.491,39 zł, a z czego aż 4.191.135,55 zł szkoła otrzymała z UE.
Poniżej widzimy wizualizację nowej części budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię