Wielkie ćwiczenia strażaków z OSP z powiatu wrzesińskiego (galeria)

0

Komenda Powiatowa Straży Pożarnej we Wrześni wspólnie ze starostwem powiatowym zorganizowała w niedzielne przedpołudnie warsztaty z zakresu ratownictwa medycznego dla strażaków z OSP z powiatu wrzesińskiego. Wzięło w nich udział 15 jednostek, w tym po raz pierwszy 4 jednostki spoza Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W ćwiczeniach wzięło udział około 150 osób, w tym 90 strażaków z jednostek ochotniczej straży pożarnej. Sprawdzili swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną dzięki sześciu scenkom odzwierciedlającym rozmaite wypadki. Strażacy musieli m.in. udzielić pomocy ciężarnej kobiecie i niemowlęciu po tym, jak ich samochód uderzył w drzewo, sprowadzić nieprzytomną osobę z pierwszego piętra, opanować sytuację z dziesięcioma poszkodowanymi osobami czy opatrzyć złamania otwarte. Pozorantami w scenkach byli uczniowie z klasy o profilu ratownictwa medycznego z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni.

Całe przedpołudnie towarzyszyliśmy strażakom z OSP w czasie ćwiczeń.

Otwarcie oraz wykład.

Scenka I – test z wiedzy o pierwszej pomocy.

Scenka II, w której strażacy musieli m.in. bezpiecznie sprowadzić nieprzytomnego poszkodowanego z I piętra.

Scenka III, w której strażacy musieli udzielić pomocy trzem ofiarom wypadku samochodowego, w tym niemowlęciu i kobiecie w zaawansowanej ciąży.

Scenka IV, w której strażacy musieli ugasić ognisko w lesie oraz udzielić pomocy osobie poparzonej oraz osobie z raną blisko oka.

Scenka V, w której pomocy potrzebowało aż 10 poszkodowanych, w których wjechał samochód.

Scenka VI, w której samochód potrącił peleton rowerzystów, w wyniku czego dwie osoby cierpiały z powodu złamań otwartych, a trzecia – płuca przebitego gwoździem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię