Wojna o catering, czyli przewodniczący kontra starosta

4
SONY DSC

Czy Przewodniczący Rady Miejskiej w Miłosławiu zaliczył wizerunkową wpadkę przed dożynkami i wyborami samorządowymi? Czy jego polityczne ambicje mogą czkawką odbić się na mieszkańcach gminy Miłosław? Czy sprzeciwiając się staroście, w sprawie dożynkowego cateringu, Hubert Gruszczyński postąpił słusznie?

Podczas ostatniej sesji starosta wrzesiński, Dionizy Jaśniewicz, wystąpił przeciwko przewodniczącemu Rady Miejskiej w Miłosławiu, Hubertowi Gruszczyńskiemu, gdyż ten, za pośrednictwem dziennikarza lokalnej prasy, jakiś czas temu ujawnił informacje dotyczące szczegółów koncertu Maryli Rodowicz, a ostatnio rozpuścił wieści mówiące o tym, że radni gminy Miłosław (chodzi o klub Razem dla Gminy, którego szefem jest Hubert Gruszczyński) nie zgadzają się na przeznaczenie dodatkowych 20 tys. zł, w tym 13 tys. zł na catering dla VIP-ów, podczas zbliżających się dożynek powiatowo-gminnych. Starosta oświadczył, że gmina Miłosław nie poniesie żadnych kosztów związanych z występem gwiazdy dożynek. Dodał też, że gości na dożynki zostało zaproszonych bardzo wielu, ale są to sołtysi wszystkich sołectw powiatu, osoby związane ze szkolnictwem, z urzędami, proboszczowie parafii, członkowie stowarzyszeń lokalnych, sponsorzy i radni poszczególnych rad gminnych i rady powiatu, a więc osoby związane życiem i codzienna pracą w powiecie, poza tym…

twierdzi starosta Jaśniewicz.  Starosta dziwi się też dlaczego dzisiaj radni klubu Razem dla Gminy Miłosław podważają tradycję i związane z tym działania, skoro sami od lat biorą w tym udział.

Starosta wielokrotnie podkreślał, że dożynki to impreza gminno-powiatowa, że postawa radnych gminy Miłosław dziwi tym bardziej, że starostwo w ostatnich latach wielokrotnie pomagało i wspomagało działania gminy na wielu płaszczyznach, a dzisiaj, gdy prosi o wsparcie, zostaje odprawione z kwitkiem, a spór na lokalnej stronie wrzesińskiego tygodnika, zostaje przedstawiony w sposób niegodny. Nie groził gminie konsekwencjami, przeciwnie, zapewnił, że jeszcze w tym roku, dzięki staraniom starostwa, odnowiona zostanie droga Pałczyn – Miłosław.

Oto wystąpienie starosty Dionizego Jaśniewicza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 KOMENTARZE

  1. „Nie groził gminie konsekwencjami, przeciwnie, zapewnił, że jeszcze w tym roku, dzięki staraniom starostwa, odnowiona zostanie droga Pałczyn – Miłosław.” No to widać jak to działa: dróg nie remontuje się wg planu lub potrzeb tylko wg trudnego do przewidzenia poziomu DOBRODZIEJSTWA najjaśniej panującego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię