Wrzesiński Weekend Muzyczny

0

Wielkimi krokami zbliża się długo oczekiwany 9. Wrzesiński Weekend Muzyczny, na który zaprasza burmistrz Wrześni.

Tegoroczną majówkę na rynku, 30 kwietnia o godzinie 20:30 rozpocznie, Andrzej Piaseczny. Wokalista pierwsze kroki poczynił,będąc frontmanem zespołu MAFIA, z którym nagrał kilka znanych przebojów, m.in. „W imię deszczu” Jedna z piosenek pt. „O…(miłości)” stała się hymnem festiwalu Jarocin 93. Po odejściu z Mafii, zaczął współpracę z Chojnackim,z którym w 1995r. nagrał płytę  Sax and sex, która promowała takie utwory jak: „Budzikom śmierć”  „Niecierpliwi”  i „Prawie do nieba” Pod koniec lat 90. zaczął karierę solową. Zaliczył konkurs piosenki Eurowizji. Był jurorem w The Voice of Poland. Ostatnia z jego płyt, to kalejdoskop wydana w 2015 r, wspólnie z Metropole Orkest z Holandii. W 1997-2010 występował w serialu Złotopolscy, w którym grał Kacpra Złotopolskiego.

Tuż po nim, do wspólnej zabawy o godzinie 22:00 porwie nas Dj Adamus, który ma 40 lat. Wie, czym się rządzi rynek, ale nie goni za pieniędzmi. Zwolnił, bo zyskał świadomość tego, co w życiu jest ważne. Do jego najnowszych propozycji karnawałowo-wiosennych należy utwór, który stworzył wraz z  Patrycją Mali Malinowską – KEEP LOVE TOGETHER.

W poniedziałek, 1 maja o godzinie 19:30, imprezę rozpocznie chór Sound’N’Grace. Muzyczne korzenie grupy to nowoczesny gospel. Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b. Zwraca uwagę na wysoki poziom muzyczny oraz jakość aranżacji i wykonań. Z Sound’n’Grace pracują wspaniali instrumentaliści, muzycy współpracujący na co dzień ze znanymi polskimi artystami.W repertuarze Sound’n’Grace można znaleźć zarówno standardy gospel Freda Hammonda, Kirka Franklina oraz Israela Houghtona jak i utwory soul, r’n’b i pop wykonawców takich jak Mary Mary, Angie Stone, Elton John, George Michael, Michael Jackson czy duetu Timbaland/ Timberlake. Ponadto grupa wykonuje różnorodne utwory muzyki rozrywkowej, zaaranżowane w ukochanych przez siebie stylach muzycznych.

Kolejnym wykonawcą, będzie finalista programu X-Factor, Grzegorz Hyży. Swoją przygodę ze śpiewaniem zaczął przypadkiem na jam session w jednym z poznańskich klubów. Przełomem dla wokalisty okazał się udział w trzeciej edycji programu X-Factor, w którym zajął drugie miejsce. Czy kariera rozpoczęta od zdobycia popularności w telewizyjnym show ma rację bytu? Album „Z całych sił” jest dowodem na to, że Hyży wiedział jak wykorzystać swoją szansę. Niezwykłą wrażliwość Grzegorza podkreślają także niebanalne polskie teksty.

Tegoroczny wrzesiński weekend muzyczny, 2 maja o godzinie 20:30, zakończą Piękni i Młodzi.  To pierwszy zespół disco polo, któremu udało się dostać do półfinału Must Be The Music. Zespół powstał w 2012 roku. Teledyski zespołu mają już miliony wyświetleń na YouTube.  Ich utwór Niewiara uzyskał miano hitu roku 2013 w stacjach disco polo. Piękni i Młodzi pochodzą z Łomży w województwie podlaskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię