Wybory samorządowe 2018. Śledź relację na żywo!

11

Wybory samorządowe 2018 rozpoczęte! Mieszkańcy naszego powiatu wybierają wójta i burmistrzów. Na kartach do głosowania wskażą też radnych gmin, powiatu i sejmiku województwa.

7:16

Tylko u nas, już od otwarcia lokali wyborczych, informujemy o tym co najważniejsze. Do której można głosować? Co trzeba mieć przy sobie w lokalu wyborczym? A także, w jaki sposób oddać swój głoś? Będziemy mieć także najnowsze dane dotyczące frekwencji.

7:25

Lokal wyborczy w Urzędzie Stanu Cywilnego we Wrześni

Głosować można do 21:00. Przypominamy, że każdy może sprawdzić miejsce głosowania m.in. w urzędzie gminy czy na stronie internetowej PKW, gdzie znajduje się wykaz obwodów głosowania.

7:50

Na dziś Państwowa Komisja Wyborcza przygotowała cztery konferencje. O 10:00 – o rozpoczęciu i przebiegu głosowania, o godz. 13:30 – o frekwencji wyborczej i przebiegu głosowania (wg stanu na godz. 12:00), o godz. 18:30 – o frekwencji wyborczej i przebiegu głosowania (wg stanu na godz. 17:00) i o godz. 21:30 – o zakończeniu głosowania.

8:13

 

Przypominamy, że aż do zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza.

8:31

GMINA KOŁACZKOWO: powstało pięć lokali wyborczych: w sali UG w Kołaczkowie, szkole podstawowej w Sokolnikach, świetlicy wiejskiej we Wszemborzu, szkole podstawowej w Bieganowie i w Grabowie Królewskim. Do głosowania uprawnionych jest 4688 osób na 5967 mieszkańców gminy.

8:49

GMINA PYZDRY: Choć obwodowe komisje wyborcze w gminie Pyzdry zostały otwarte o godz 7:00, to pracę rozpoczęły już o godz. 5:00. Dyżury przy urnach będą pełnić do godz. 21:00. Po tej godzinie przystąpią do zliczania głosów – najpierw do rady miejskiej, później do rady powiatu, sejmiku województwa, a dopiero na końcu na burmistrza. Więcej już niebawem w porannej rozmowie z urzędnikiem wyborczym w Pyzdrach Iloną Orakowską.

8:59

Przypominamy, jak oddać ważny głos. PKW informuje, że na karcie do głosowania należy postawić znak X w kratce przy jednym nazwisku kandydata. Apeluje też, by wyborcy nie zamazywali kratek, tylko stawiali znak X przy nazwisku kandydata, na którego chcą oddać głos.

9:05

Lokal wyborczy w Urzędzie Stanu Cywilnego we Wrześni

GMINA WRZEŚNIA: Rada Miejska we Wrześni liczy 21 radnych i o te miejsca powalczy aż
135 kandydatów z pięciu komitetów wyborczych: Unii Wrześnian, Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Kukiz’15 oraz Projektu Września.

9:15

Wyborcy z naszego powiatu otrzymają cztery karty do głosowania. Nazwiska kandydatów znajdą się na tle: szarym – w wyborach do rad gmin, żółtym – w wyborach do rad powiatu, niebieskim – w wyborach do sejmików wojewódzkich i różowym w wyborach wójta, burmistrza.

9:20

GMINA NEKLA: Na 7299 mieszkańców, 5803 jest uprawnionych do głosowania. – Mieszkańcy mogą głosować w czterech obwodach – tłumaczy Monika Kamel-Jarek z Urzędu Miasta i Gminy w Nekli.

 

9:29

Policja i straż miejska nie mają informacji o jakichkolwiek problemach z otwarciem lokali wyborczych w regionie. Nie odnotowano też przypadków złamania ciszy wyborczej.

9:36

W tych wyborach mieszkańcy decydują także o tym, kto zasiądzie w radzie powiatu wrzesińskiego. Przypomnijmy, ta liczy 19 radnych. O te miejsca powalczy aż 143 chętnych. Dzisiaj będziemy mogli zagłosować na kandydatów Samorządnego Powiatu, Koalicji Obywatelskiej, PSL-u, SLD, PiS-u Kukiz’15 oraz Projektu Września.

9:45

GMINA MIŁOSŁAW: W całej gminie otwartych jest 7 lokali wyborczych, 2 z nich znajdują się w Miłosławiu – jeden w Urzędzie Gminy, drugi w Miłosławskim Centrum Kultury. – Pozostałe znajdują się na terenie wiejskim – mówi członek miejskiej komisji wyborczej, Janina Iglińska.

 

9:53

Przypominamy, że ciszę wyborczą narusza każdy element czynnej agitacji wyborczej, czyli publicznego nakłaniania lub zachęcania do głosowania w określony sposób. Można natomiast zachęcać do pójścia do urn wyborczych.

10:02

Ilona Orakowska

GMINA PYZDRY: Poranna rozmowa Tomasza Szternela z urzędnikiem wyborczym w Pyzdrach Iloną Orakowską.

 

10:16

GMINA MIŁOSŁAW: 4 lata temu frekwencja wyborcza w gminie Miłosław przekroczyła 50 proc. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się dzisiaj późnym wieczorem.

10:22

Obwodowe Komisje Wyborcze nr 5 i nr 6

GMINA WRZEŚNIA: Na terenie gminy mamy 30 obwodów. Informację o ich granicach znajdziecie TUTAJ.

10:40

Jarosław Kowalewski

GMINA WRZEŚNIA: We Wrześni zagłosował już kandydat na burmistrza miasta z ramienia PiS Jarosław Kowalewski. Swój głos oddał w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Kosynierów we Wrześni.

10:50

Przemysław Hirschfeld

GMINA WRZEŚNIA: Głos w wyborach oddał również szef powiatowych struktur PiS we Wrześni, Przemysław Hirschfeld.

10:59

GMINA NEKLA: Mieszkańcy wybierają radnych w wyborach jednomandatowych. Oznacza to, że mogą głosować w 15 okręgach wyborczych, czyli tylu ile liczy rada miejska. Jednak ze względu na to, że w trzech okręgach zgłoszono tylko po jednym kandydacie, tam wyborcy nie będą głosować na kandydatów do rady miejskiej.

Poniżej okręgi w których nie odbędzie się głosowanie do rady miejskiej:

Okręg nr 1: Starczanowo, Stroszki – radny Sławomir Świdurski;

Okręg nr 8: Nekla, ulice: Akacjowa, Boczna, Czereśniowa, cz. Dworcowej (od nr 1 do 16 oraz 18 i 20), Feliksa Walkowiaka, gen. Kazimierza Grudzielskiego, Jana Nowaka, Jaśminowa, Jodłowa, Krótka, Leszczynowa, Łąkowa, Mała, Modrzewiowa, Nowa, Sosnowa, Stanisława Hadady, Walentego Piotrowskiego, Wierzbowa, Wiosny Ludów, Wiśniowa – radny Dariusz Raźny;

Okręg nr 12: Nekla, ulice: Dąbrowskiego, cz. ul. Długiej (numery nieparzyste od 35 – 67 oraz parzyste od 68 – 100), Sikorskiego do nr 31 – radny Gerard Grzeszczyk.

11:03

Fot. Państwowa Komisja Wyborcza

11:23

Jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania, cisza wyborcza zakończy się o godz. 21:00.

11:33

GMINA MIŁOSŁAW: Na terenie gminy mamy 7 obwodów. Informację o ich granicach znajdziecie TUTAJ.

11:36

GMINA WRZEŚNIA: Swój głos w jednym z wrzesińskich lokali wyborczych oddał także starosta Dionizy Jaśniewicz.

11:44

Mieszkańcy głosują także w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Kosynierów we Wrześni

GMINA WRZEŚNIA: Przypominamy, że czas na zagłosowanie mamy do godziny 21:00. Głos będzie nieważny, jeśli wyborca w żadnej z kratek nie postawi znaku X lub zagłosuje na więcej niż jedną osobę.

11:57

Elżbieta Kłossowska

GMINA PYZDRY: Swój głos oddała także przewodnicząca Rady Miejskiej w Pyzdrach – Elżbieta Kłossowska.

 

12:12

Bogumił Kwiatkowski

GMINA WRZEŚNIA: W Psarach Polskich zagłosował kandydat Projektu Września na burmistrza miasta Bogumił Kwiatkowski.

12:31

GMINA WRZEŚNIA: Frekwencja na chwilę obecną wynosi 13,63%.

12:40

GMINA NEKLA: Tradycyjnie najwięcej osób przyszło zagłosować po porannych mszach.

12:44

Przemysław Dębski z rodziną

GMINA PYZDRY: Urzędujący burmistrz Przemysław Dębski oddał głos w Przedszkolu Bajkowy Świat w Pyzdrach. Towarzyszyła mu żona Olga, córka Julka i syn Paweł. Tuż po wyjściu z lokalu wyborczego włodarz gminy nawiązał do 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

 

12:49

Karol Balicki z rodziną

GMINA NEKLA: Wspólnie z rodziną w lokalu wyborczym pojawił się także burmistrz Nekli Karol Balicki. Frekwencja w tej gminie wynosi na chwilę obecną 15,75%.

 

12:53

GMINA KOŁACZKOWO: Frekwencja wynosi 13,9%. Swój głos oddało 649 na 4681 mieszkańców uprawnionych do głosowania.

13:07

GMINA MIŁOSŁAW: Mieszkańcy głosują w siedmiu lokalach wyborczych, w tym m.in. w Urzędzie Gminy (obejmuje ulice: Dąbrowskiego, Dworcowa, Dworzec, Harcerska, Kręta, Łąkowa, Mielżyńskiego, Mierosławskiego, Osiedle Władysława Łokietka, Pałczyńska, Rybacka, Wrzesińska).

13:14

GMINA PYZDRY: Do godz. 12:00 zagłosowało 950 na 5677 mieszkańców uprawnionych do głosowania, co daje frekwencję na poziomie 16,7%.

13:19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GMINA NEKLA: Mieszkańcy do dyspozycji mają cztery lokale wyborcze.

13:23

Monika Mnich

GMINA PYZDRY: Monika Mnich, kandydatka na burmistrza Pyzdr, zagłosowała w lokalu wyborczym zlokalizowanym w sali OSP w Pyzdrach. Towarzyszył jej Krzysztof Winter, który 4 lata temu ubiegał się o to samo stanowisko.

13:27

Jerzy Woś

GMINA KOŁACZKOWO: W Obwodowej Komisji Wyborczej w Grabowie Królewskim zagłosował także jeden z kandydatów na wójta gminy Kołaczkowo, mieszkaniec Krzywej Góry, Jerzy Woś.

13:30

GMINA MIŁOSŁAW: Frekwencja do godz. 12:00 wyniosła 16,36%. Mieszkańcy głosują także w Miłosławskim Centrum Kultury przy ul. Różowej 6.

 

13:39

GMINA WRZEŚNIA: W Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 we Wrześni swój głos w wyborach oddał także burmistrz Tomasz Kałużny.

13:51

GMINA MIŁOSŁAW: Jeszcze raz dane dotyczące frekwencji w gminie Miłosław. O szczegółach mówi członek miejskiej komisji wyborczej, Alicja Ostrysz.

 

14:10

Straż miejska we Wrześni nie odnotowała żadnych incydentów związanych z wyborami.

14:22

Teresa Waszak

GMINA KOŁACZKOWO: W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1 w Kołaczkowie po 13:00 zagłosowała obecna wójt gminy Teresa Waszak.

14:35

Zaglądamy do pobliskich miast. W Słupcy łączna frekwencja na godzinę 12:00 wyniosła 16,44%, natomiast w Gnieźnie 14,58%.
14:50
Urzędujący starosta Dionizy Jaśniewicz po oddaniu głosu w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Kosynierów we Wrześni.

15:10

Przypominamy, że lokale wyborcze są otwarte do godziny 21:00. Jest jeszcze dużo czasu na udział w wyborach. Zachęcamy do głosowania.

Po oddaniu głosu w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Kosynierów we Wrześni urzędujący starosta również zachęcał mieszkańców do głosowania.

15:20

Około godziny 13:00 swój głos oddał także urzędujący burmistrz Tomasz Kałużny.

15:30

Chwile po oddaniu głosu urzędujący burmistrz zachęcał do udziału w głosowaniu.

15:40 

Po godzinie 15:00 głos oddał Marek Gumpert, kandydat na burmistrza Nekli.

15:58

Przed południem głos oddała wiceprezes Zarządu Powiatowego PSL, Urszula Remisz.

Wiceprezes Zarządu Powiatowego PSL Urszula Remisz

 

16:14

Głosowanie trwa, swój głos w komisji nr 1 w Kołaczkowie oddał już kandydat na wójta gminy Kołaczkowo Jakub Pera.

Kandydat na wójta gminy Kołaczkowo Jakub Pera

 

16:27

W Bieganowie głosował kandydat na wójta gminy Kołaczkowo Wojciech Majchrzak.

Kandydat na wójta gminy Kołaczkowo Wojciech Majchrzak

 

16:40

W lokalu wyborczym w Urzędzie Gminy w Miłosławiu głosował burmistrz gminy Zbigniew Skikiewicz z rodziną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16:53

Według oficjalnych danych do południa w całym kraju zagłosowało 15,6 % uprawnionych. Przypominamy, że lokale wyborcze są otwarte do godziny 21. Dane z komisji w naszym powiecie podamy około 17:30. Zachęcamy do głosowania !

 

17:19

Frekwencja wyborcza w Nekli na godzinę 17 wynosi oficjalnie 41,74%. Dane szczegółowe:

obwód numer 1 – 42%

obwód numer 2 – 43%

obwód numer 3 – 39%

obwód numer 4 – 42%

Czekamy na oficjalne dane z pozostałych komisji.

 

17:25

Mamy oficjalne dane o frekwencji w Gminie Września. Do godziny 17 zagłosowało 39,02% uprawnionych. Przypominamy, że głosować można do godziny 21.00

 

 

17:32

Spływają kolejne dane o frekwencji wyborczej. W Gminie Pyzdry do godziny 17:30 zagłosowało 45,7% uprawnionych, to 2595 osób. Pozostałe 3082 osoby mają czas na oddanie głosu do godziny 21:00.

W Gminie Kołaczkowo na 4678 mieszkańców zagłosowało już 2044, co daje średnią 43,7%.

 

17:41

Synoptycy mówią, że ciepła jesień już do nas nie wróci…za to w komisjach wyborczych wciąż gorąco. Przypomnijmy głosowanie urzędującego Starosty Dionizego Jaśniewicza

 

urzędujący Starosta Dionizy Jaśniewicz

17:55

GMINA PYZDRY. Dysponujemy już szczegółowymi danymi dotyczącymi frekwencji. Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1 w Pyzdrach (remiza OSP) – na 1498 mieszkańców głos oddało 705 (47,06%). Obwodowa Komisja Wyborcza nr 2 w Pyzdrach (przedszkole) – na 1209 mieszkańców głos oddało 636 (52,60%). Obwodowa Komisja Wyborcza nr 3 w Pietrzykowie – na 846 mieszkańców głos oddało 384 (45,39%), Obwodowa Komisja Wyborcza nr 4 we Wrąbczynkowskich Holendrach – na 778 mieszkańców głos oddało 284 (36,50%), Obwodowa Komisja Wyborcza nr 5 w Górnych Grądach – na 670 mieszkańców głos oddało 271 (40,44%), Obwodowa Komisja Wyborcza nr 6 w Lisewie – na 676 mieszkańców głos oddało 315 (46,59%).

 

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 2. która może się pochwalić najwyższą frekwencją

 

18:06

Mamy szczegółowe wyniki frekwencji wyborczej w Miłosławiu:

Frekwencja ogólna 47,22%

Lokale wyborcze:

MCK Miłosław  – 46,42%

Szkoła w Bugaju – 48,31%

świetlica w Mikuszewie – 51,75%

SP Orzechowo – 49,25%

świetlica Czeszewo – 43,25%

świetlica Biechowo – 42,31%

UG Miłosław – 48,13%

Jak na razie Miłosław prowadzi, ale głosowanie nadal trwa. Lokale wyborcze zostaną zamknięte o 21:00.

18:09

Mamy wyniki z Gniezna. Do godziny 17 zagłosowało 43,17% uprawnionych

18:12

Szczegółowe wyniki z Gminy Kołaczkowo:

Frekwencja na godz. 17:30. Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1 w Kołaczkowie – na 1293 mieszkańców uprawnionych do głosowania udział w wyborach wzięło 632 (48,87%). Obwodowa Komisja Wyborcza nr 2 w Sokolnikach – na 1321 mieszkańców uprawnionych do głosowania udział w wyborach wzięło 551 (41,71%). Obwodowa Komisja Wyborcza nr 3 we Wszemborzu – na 502 mieszkańców uprawnionych do głosowania udział w wyborach wzięło 223 (44,82%). Obwodowa Komisja Wyborcza nr 4 w Bieganowie – na 895 mieszkańców uprawnionych do głosowania udział w wyborach wzięło 343 (38,32%). Obwodowa Komisja Wyborcza nr 5 w Grabowie Królewskim – na 667 mieszkańców głos oddało 295 (44,22%).

 

18:18

Najwyższą frekwencją może pochwalić się Mikuszewo, do godziny 17 zagłosowała tam ponad połowa uprawnionych. Więcej szczegółów przekazuje Aneta Gościniak, pracownik urzędu dyżurujący przy wyborach:

18:39

Wybory przebiegają spokojnie, do tej pory nie zanotowano przypadków zakłócenia ciszy wyborczej czy nieprawidłowości przy komisjach. Kolejny raport w tej sprawie w okolicach godziny 20:00

 

 

19:08

Środa Wielkopolska i dane o frekwencji – do 17 zagłosowało 44% spośród 24827 uprawnionych

 

19:30

Powili zbliżamy się do końca wyborów samorządowych. W Słupcy nadal są chętni do oddania głosu

 

19:51

Psary Polskie i jeden z ostatnich głosujących poseł Bartosz Józwiak

 

20:20

Mimo późnej pory w lokalach nadal pojawiają się mieszkańcy. Głosowanie do ostatniej chwili trwa w Psarach Polskich

 

21:29

Kołaczkowo i Gniezno: lokale wyborcze zamknięto punktualnie o 21.

23:12

Mamy pierwsze wyniki z komisji w gminie Września. Tomasz Kałużny wygrywa w komisji w Sędziwojewie Gutowie Małym
Sędziwejowo
Tomasz Kałużny 65%
Bogumił Kwiatkowski18,2%
Bartosz Józwiak 8,2%
Jarosław Kowalewski 8,2%

Gmina Września 23:21
W Gutowie Małym także zdecydowana przewaga Tomasz Kałużnego
Tomasz Kałużny 63,5%
Bogumił Kwiatkowski 16,2%
Jarosław Kowalewski 15,9%
Bartosz Józwiak 4,2%

All-focus

Gmina Września 23:35
Wyniki z Obłaczkowa:
Tomasz Kałużny 63,4%
Bogumił Kwiatkowski 17,8%
Jarosław Kowalewski 14,5%
Bartosz Józwiak 4,2%

GMINA PYZDRY 23:40
Jak poinformowała nas Ilona Orakowska, urzędnik wyborczy w Pyzdrach, frekwencja w gminie wyniosła 57,78%.

GMINA KOŁACZKOWO. Po zliczeniu wszystkich oddanych głosów okazało się, że frekwencja w gminie wyniosła 56,7%.

Gmina Września 23:55
Wyniki głosowania we wrzesińskim ratuszu
Tomasz Kałużny 67,1%
Bogumił Kwiatkowski 15,6%
Jarosław Kowalewski 11,1%
Bartosz Józwiak 6,3%

23:35 Gmina Pyzdry
Znamy wynik głosowania w okręgu wyborczym nr 13. Piotr Pilarski (KWW „Wspólna Przyszłość”) wygrał z Haliną Polińską (KWW Ludzie, Rozwój, Inwestycje) 89:44. Witamy w gronie radnych!

0:22 GMINA PYZDRY. Ludzie burmistrza biorą wszystko. W radzie miejskiej zasiądą ponownie: Elżbieta Kłossowska z Pyzdr, Mieczysław Podlewski z Rudy Komorskiej i Andrzej Łyskawa z Rataj.

0:30 GMINA PYZDRY Zwycięskiego marszu ludzi burmistrza ciąg dalszy. Do rady miejskiej weszli: Elżbieta Ratajczyk, Barbara Sulkowka, Marcin Budziszewski i Robert Nowak. Cała czwórka jest z Pyzdr. Kandydaci z komitetu Ludzie, Rozwój, Inwestycje ponoszą sromotną porażkę.

0:45 GMINA KOŁACZKOWO Znamy przedstawicielki Borzykowa w radzie gminy. Mandaty uzyskały Bogumiła Wietrzyńska-Stramczewska (Kukiz’15) i Ewa Zgolińska (KWW Jerzego Wosia).

01:00 GMINA PYZDRY Monika Łakoma z Lisewa jest jak na razie jedyną przedstawicielką KWW Ludzie, Rozwój, Inwestycje, która znajdzie się w radzie miejskiej. Pokonała wieloletniego radnego Kazimierza Szablewskiego. To spora niespodzianka. Do rady nie dostanie się za to Monika Mnich, która przegrała z Henrykiem Pyrzykie
Justyna Sosnowska z Pyzdr (ale startowała w Pietrzykowie) i Zdzisław Przybyła z Wrąbczynka uzupełnili stawkę radnych rady miejskiej. KWW „Wspólna Przyszłość” ma 13 radnych, a KWW „Ludzie, Rozwój, Inwestycje” – tylko dwóch.

01:25 GMINA WRZEŚNIA  Komisja nr 5 ul. Kosynierów
Tomasz Kałużny 67,2%
Bogumił Kwiatkowski 11,1%
Jarosław Kowalewski 15,4%
Bartosz Józwiak 6,1%

01:40 GMINA KOŁACZKOWO Wyniki wyborów na wójta w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2 w Sokolnikach: Teresa Waszak – 345, Wojciech Majchrzak – 153, Jakub Pera – 115, Jerzy Woś – 82.
Obwodowej Komisji Wyborczej nr 3 we Wszemborzu: Teresa Waszak – 200 głosów, Wojciech Majchrzak – 43, Jakub Pera – 23, Jerzy Woś – 14.
Obwodowej Komisji Wyborczej nr 5 w Grabowie Królewskim: Jerzy Woś – 197 głosów, Wojciech Majchrzak – 79, Teresa Waszak – 62, Jakub Pera – 26.

01:50 GMINA WRZEŚNIA ul. Kosynierów obwód nr 6
Tomasz Kałużny 68,8%
Bogumił Kwiatkowski 14,6%
Jarosław Kowalewski 12,5%
Bartosz Józwiak 4%

01:55 GMINA WRZEŚNIA PRZEDSZKOLE UL.OKRĘG NR 4
Tomasz Kałużny 71,9%
Bogumił Kwiatkowski 12,8%
Jarosław Kowalewski 9,4%
Bartosz Józwiak 5,9%

2:00 GMINA WRZEŚNIA 
Tomasz Kałużny może już świętować. Dotychczasowe wyniki jednoznacznie wskazują, że kandydat Unii Wrześnian ponownie zostanie burmistrzem Wrześni. W sztabie Tomasza Kałużnego już świętują piątą kadencję

02:15 GMINA KOŁACZKOWO Partia spod znaku zielonej koniczynki będzie mieć co najmniej dwóch przedstawicieli w radzie gminy. To Michał Stefański i Adam Kruszyński, obaj z Kołaczkowa.

02:20 GMINA PYZDRY Wyniki wyborów na burmistrza w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 we Wrąbczynkowskich Holendrach. Przemysław Dębski – 264, Monika Mnich – 103.

02:35 GMINA KOŁACZKOWO Rozrasta się reprezentacja PSL-u w radzie gminy – dostał się do niej Krystian Konieczny z Zielińca

02:45 GMINA NEKLA. W gminie Nekla liliz

03:00 GMINA KOŁACZKOWO Nowo wybrani radni to Wojciech Majchrzak (KWW Samorządna Gmina) i Jerzy Siemiątkowski (KWW Jerzego Wosia).

03:10 GMINA PYZDRY. Przemysław Dębski idzie po zwycięstwo w wyborach na burmistrza. W Górnych Grądach wygrywa z Moniką Mnich 231 do 94.

03:30 GMINA PYZDRY. Znamy już wyniki głosowania na burmistrza w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2 w Pyzdrach (przedszkole). Przemysław Dębski wygrał z Moniką Mnich 673:145.

03:40 GMINA KOŁACZKOWO W Kołaczkowie dojdzie do drugiej tury wyborów w której obecna wójt Terasa Waszak powalczy z Wojciechem Majchrzakiem
Nieoficjalne wyniki:
Teresa Waszak 46,53%
Wojciech Majchrzak 19,58%
Jerzy Woś ws 18,47%
Jakub Pera 15,42%

03:50 GMINA NEKLA Zapowiada się, że trzecią kadencję w gminie Nekla będzie rządził Karol Balicki. W komisji w Targowej Górce otrzymał 527 głosów. Jego przeciwnik Marek Gumpert z KWW Inicjatywa Mieszkańców ledwie 87. Nokaut!

04:00 GMINA NEKLA  Komitet Wyborczy Wyborców Karola Balickiego zdominuje radę miejską. Tylko dwóch kandydatów z komitetu obecnego burmistrz nie zdobyło mandatów. Przegrały Joanna Musiałkiewicz Małgorzata Banaszak. Radnymi Zostali Roman Kuszak, Mikołaj Kubiaczyk, Michał Pilch, Mariusz Kucza,Wojciech Prałat, Ryszard Bandosz, Czesław Kałużny, Grzegorz Wojciechowski, Jan Przybylski, Piotr Kostrzewski i Sławomir Świdurski (bez wyboru, jedyny kandydat).
KWW Inicjatyw Mieszkańców uzyskała w radzie ledwie dwa mandaty: Wioletta Margasińska i Paweł Tokłowicz.
Ponadto, bez wyboru, do rady dostali się Dariusz Raźny i Gerard Grzeszczyk z KWW Razem dla Gminy

 

 

 

11 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię