Z humorem o śmiertelnie poważnych rzeczach

0

To była prawdziwa Ideja z humorem. Aktorzy obśmiewając paradoksy życia, pokazali nie tylko swobodę w grze, ale i emocje, od których na scenie kipiało. Widzowie podziękowali im owacjami na stojąco.

Spektakl „Ideja” w reżyserii Elżbiety Górczyńskiej został wystawiony w sobotę, 21 lipca we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Na scenie pojawili się aktorzy znani zarówno z poprzednich produkcji: Michalina Matuszak, Anastazja Żak, Marta Barwinek, Szymon Kokoszka i Kuba Wiącek, jak również nowy narybek: Anna Wardęska i Kuba Meller. – Stresowałam się, bo to moja pierwsza taka premiera. Wszyscy mnie wspierali, więc dałam z siebie wszystko na scenie – wyjawia Ania, która jest w debiutantką w Otczapy.

Spektakl poruszał tematykę społeczną, dotykał polityki, sportu, a nawet gospodarki. Aktorzy bazowali na grotesce, skutecznie próbując uwypuklić nie tylko paradoksy w życiu każdego człowieka, ale także zmusić widza do refleksji nad bezrefleksyjnym podejściem do istotnych kwestii. Najczęstszym zabiegiem było po prostu obśmiewanie, np. kibiców czy polityków.

Więcej w piątkowej Gazecie Radio Września.

(man)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię