Zero tolerancji dla piratów drogowych – półmetek akcji

0

Akcja „Prędkość – zero tolerancji” ujawniła aż 154 wykroczeń w ciągu czterech dni. Jest to jej półmetek, potrwa do końca tygodnia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli akcję w niedzielę, 19 marca. Przede wszystkim kontrolowali prędkość pojazdów, gdyż jej przekraczanie jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

W niedzielę skontrolowano 56 pojazdów, z czego 41 kierowców popełniło wykroczenia, a 36 – przekroczyło dozwoloną prędkość. W poniedziałek spośród 63 zatrzymanych kierowców aż 42 popełniło wykroczenia, a 26 – złamało ograniczenia dotyczące prędkości. We wtorek policjanci skontrolowali 59 pojazdów. Na wykroczeniach złapali 39 kierowców, z których 30 przekroczyło dozwoloną prędkość. W środę z kolei kontrola objęła 50 pojazdów; 32 kierowców popełniło wykroczenia, a 20 – przekroczyło prędkość.

Oznacza to, że spośród 228 skontrolowanych kierowców aż 49% jechało z nadmierną prędkością, a rozmaitych wykroczeń dopuściło się aż 68%.

W wyniku kontroli poruszający się volvo V70 mieszkaniec Poznania, który jechał przez Kozubiec z prędkością 103 km/h, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

ATG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię