Żywność w zamian za poparcie w wyborach

28

Takie obietnice składa kandydatka na burmistrza Pyzdr Monika Mnich. W SMS-ach przesyłanych do mieszkańców, którzy korzystali z koordynowanych przez nią programów pomocowych, czytamy: „Proszę o Państwa głos. Żywność będzie na 100% po wyborach. Dziękuję Monika Mnich”.

Tyle tylko, że Wielkopolski Bank Żywności, z którym współpracuje pyzdrzanka, krytykuje jej postępowanie. – Jesteśmy oburzeni – mówi Radiu Września jego dyrektorka Katarzyna Bielawska.

Monika Mnich tłumaczy, że doszło do pomyłki. Wysyłała SMS-y, ale nie z taką treścią jak chciała.

Dodajmy, że dwa ostatnie zdania z SMS-a brzmią dokładnie tak: „Żywność będzie na 100% po wyborach. Dziękuję Monika Mnich”. Nie wiemy, czy wśród tej żywności będzie kiełbasa… wyborcza.

28 KOMENTARZE

 1. Ale jaki związek ma sms z poparciem ? Pani Monika prosi o głos, to nic takiego i zapewnia, że paczki z żywnością będą jak co roku…. szukacie dziury w całym i to pewnie Ci, którzy z tej pomocy korzystają, Pani Moniko Pani się nie przejmuje, kto ma rozum ten wie….

 2. Należałoby zmienić tytuł artykułu, z treści smsa absolutnie nie wynika, że żywność będzie w zamian za poparcie w wyborach, Panie Szternel, Panie naczelny dlaczego taki tytuł, może mi to ktoś rozsądnie wytłumaczyć ? Przecież to jest oszczerstwo

  • Oszczerstwo? W Końcu pokazała ta Pani jaka jest pusta i beznadziejna, wiedziałem że w końcu coś wyjdzie. To sobie wymyśliła, podejrzewam że to był pomysł życia z tym wysłaniem SMS-ów.

  • No wcale nie wynika, poza tym, że to wykupywanie sobie głosów 🙂 Poza tym, rozumiem, że oszczerstwo w stronę burmistrza Pyzdr byłoby spoko (np. że kopiuje program wyborczy), ale już w Pani Mnich to już nie, bo jesteś oburzony? 🙂 Widzę co piszesz na forach pod tym samym nickiem i nie zdziwię się jak odpowiesz jakoś bzdurnie na to.

 3. Doczepili się Pani Moniki bo burmistrz Dębski boi się i szuka potknięcia Pani Moniki ? Pani Mnich dawno w radiu września wyszla ze swoją reklamą na burmistrza on zaraz też dobrze że mamy dwóch kandydatów na burmistrza ?

 4. Tak słucham i patrzę na ten nasz grajdołek te wybory obietnice i powiem tak ani jednemu ani drugiemu kultury politycznej tym bardziej zabrakło bzdury pomyje i takie tam czyli podsumowując słoma choć sprawowana i tak z butów będzie wystawać

 5. Oczerniacie Kobietę przed samymi wyborami, za chwilę cisza wyborcza, był sms, nikt nie zaprzecza, dlaczego taki tytuł artykułu ? To nie jest kwestia interpretacji, to jest zwykłe oszczerstwo, naprawdę… myślałem jako zwykły człowiek, że jesteście obiektywni…. będzie zmiana tytułu ? Będzie opublikowany jutro bo na pewno nie dziś sms, przepraszający ? Panie redaktorze naczelny, nie zwracam się juz do Pana Szternela, który zapomniał jak było głośno w pewnej szkole o pewnej Pani, Panie Goclik, zwracam się z prośbą, tak po prostu po ludzku jak człowiek do człowieka, ufa Pan swojemu redaktorowi, swojemu pracownikowi, naprawdę to rozumiem, ale dlaczego tak krzywdzicie Kobietę, która tak pomaga, która „przypadkowo” kandyduje w wyborach, gdzie za chwilę cisza wyborcza, prosze chociaż niech Pan odniesie się do mojego skromnego komentarza, macie tam moderatora, który wszystko czyta, więc albo komentarz zostanie usunięty albo pozostanie bez odzewu, mam nadzieję, że nie łudzę się nadzieją, że mamy niezależne media, jeśli się łudzę to chce się łudzić dalej, wierzę po prostu w inny świat chyba….

 6. Prawda jest taka, że napisała to… gdyby żywność nie była jej kartą przetargową to nie ujęłaby tego w smsie! Owszem mogła napisać, że prosi o głosy i tyle, a tak sama pokazała, że nie ma klasy. TYLE W TEMACIE.

 7. beznadziejny atak przeciwników P. Moniki. Nie mieli pomysłu jak się dobrze zaprezentować to ze strachu zaatakowali w bezczelny sposób, a gazeta i dziennikarz zadowolony bo liczy się tylko tania sensacja.

  myślę że atak był zaplanowany dużo wcześniej, bo niebawem cisza wyborcza.
  Przeciwnicy zrobili to celowo.

  Jak widać polityka rządzi się prawem po trupach do celu i tam gdzie polityka tam kończą się zasady etyki.

  Kontrkandydaci zamiast pokazać swoje zalety i pomysłowość woleli puścić wielkiego tajemniczego newsa aby ludzi zniechęcić do P. Moniki – bardzo słabe….

 8. Mnich sama wysłała tego smsa więc jak to mogło być zaplanowane działanie ze strony kontrkandydata???Sama się kobieta zakręcila w nie dość czystej z jej strony walce o tron.

 9. Naprawdę ta kandydatka przesadza ,rozumiem ulotki w skrzynkach itp ale nachodzenie w domu i to w niedziele to już była przesada plus przy tym jak opowiadała o sobie bardzo najeżdżała na resztę kandydatów 🙂

 10. Ludzie?!!!! WY MYŚLCIE Racjonalne!!
  Tak na chłopski rozum… Pan Dębski dużo zrobił dla gminy… Nie pierdział w stołek… Po co Wam zmiany? P.Monika tylko jakieś paczki Wam obiecuję… Jak wejdzie na stanowisko burmistrza to dam se ręce uciąć, że wszystkie przetargi będzie wygrywać jej partner, że na stanowiska powstawia swoich ludzi, a p. Przemek zostawił wszystkich… I był dla ludzi.
  Czasami zmiany idą na gorsze jak w tym wypadku.
  Panie Przemku… My jesteśmy za Panem i jak by było mozna to byśmy się dwoma rękami podpisali za Panem . Pozdrawiam

 11. To się porobiło… Ona miała w tym cel, ale nie spodziewała się , że to wypłynie.
  Co za baba. Oj będziecie ludzie żałować jak ją wybierzecie, oj będziecie.
  Wspomnicie te słowa.

 12. Panie redaktorze Szternel, a może Pan napisze co Pana żona „osiągnęła” w szkole we Wszemborzu ? Jak skończyła się sprawa w sądzie ? Przecież to ważna sprawa społeczna, mimo, że szkoła jest srowarzyszeniem, w Pietrzykowie też była i jest stowarzyszeniem nadal prawda ? A wtedy Pan tak najeżdzał, jak to było w „WW” ? „Dorwać żonę redaktora” ? Nie pamięta Pan ? No tak, ludzie zaczynają mówić jakie ma Pan układy z burmistrzem, przejedzie się Pan po wyborach, nie ma Pan za grosz obiektywizmu… zresztą pewnie i w obecnym miejscu pracy długo Pan miejsca nie zagrzeje, tak jak i Pana żona nie potrafiła bo ludzi nie da się wiecznie mamić….

 13. Tak sobie obserwuje,czytam i słucham co ludzie mówią to daleko ta kobieta nie zajdzie . Ponoc z obecnej roboty też mają ja wywalić za jakieś przekręty które robiła ze swoim partnerem. – to co by sie dzialo gdyby doszla do wladzy w Pyzdrach. ( chociaz ponoc stanowiska juz rozdala ) wiecznie kogoś obraża to chyba jej caly plan wyborczy …. bo nic sensownego jeszcze nie napisała ani nie powiedziała. Takiemu zachowaniu mowimy zdecydowane NIE !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię