Najtańsze kredyty gotówkowe - w którym banku najlepsze oferty?

Aktualnie w Polsce sytuacja ekonomiczna nie maluje się w kolorach różowych – nic dziwnego zatem, że o najtańsze kredyty gotówkowe zabiega coraz większa liczba osób, które popadły w finansowe tarapaty. Jeśli również jesteś w tym gronie – chcemy Ci podpowiedzieć, jak takie pożyczki znaleźć, gdzie szukać atrakcyjnej oferty oraz na co dodatkowo zwrócić uwagę podczas poszukiwań.
 • 05.06.2024 06:06
 • Autor: Grupa tipmedia
Najtańsze kredyty gotówkowe - w którym banku najlepsze oferty?

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Aby znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, porównywarka ofert poszczególnych banków może być tym miejscem w sieci, które okaże się ogromnym wsparciem. To dużo lepsze podejście do tematu poszukiwań niż założenie, że najtańszy kredyt gotówkowy przez internet dla Ciebie to ten, który uzyskasz w banku, w którym prowadzisz swój rachunek od lat. Często okazuje się, że dużo lepsza, tańsza i bardziej dopasowana do Twoich potrzeb oferta – czeka w banku, dla którego jesteś całkiem nowym klientem.

Zatem najważniejsza zasada tego, by znaleźć najtańsze pożyczki gotówkowe brzmi: otwórz się na różne opcje i wykonaj porządny research. Nade wszystko nie podejmuj decyzji na szybko i pod wpływem impulsu – w ten sposób na pewno nie będziesz mógł znaleźć kredytu, który finalnie okaże się najkorzystniejszy.

Najtańszy kredyt gotówkowy 2024 – oferty

Analizując to, w jakim banku najtańszy kredyt gotówkowy możesz uzyskać – w pierwszej kolejności odpowiedz sobie też na pytanie, o jakiej sumie mowa. To kluczowe, bo oferty między różnymi instytucjami mogą się znacznie różnić w zależności od tego, jaka jest Twoja potrzeba finansowania.

Na potrzeby tego artykułu rzucamy więcej światła na najtańsze kredyty gotówkowe w ujęciu kilku najpopularniejszych i najchętniej zaciąganych kwot, takich jak 100 tys, 50 tys, 40 tys, 30 tys oraz 10 tys.

 • Najtańszy kredyt gotówkowy 100 tys – jeśli interesuje Cię dość spora suma rzędu 100 tys jest kilka banków, które aktualnie mają bardzo interesującą propozycję. Jest to BNP Paribas z RRSO na poziomie niecałych 12% oraz Bank Pekao. W obu przypadkach prowizja 0%.
 • Potrzebny Ci najtańszy kredyt gotówkowy 50 tys? Aktualnie warto bliżej rzucik okiem zwłaszcza na atrakcyjne propozycje od Citi Bank oraz Banku Pocztowego.
 • Jeśli chodzi o najtańszy kredyt gotówkowy 40 tys tutaj naprawdę interesującą ofertę ma Plus Bank, choć i propozycja od Millenium Bank też jest warta uwagi.
 • Najtańszy kredyt gotówkowy 10 tys – biorąc pod uwagę aktualne warunki atrakcyjne propozycje składają na taką kwotę BNP Paribas, Bank Pekao, ING. Wszędzie 0% prowizji.
 • Jeśli chodzi o aktualnie najtańszy kredyt gotówkowy 30 tys – szybki research z pomocą porównywarki wskazuje na liderów ciekawych ofert, takich jak Citi Bank, BNP Paribas oraz Plus Bank.

Rozglądając się za najtańszymi kredytami gotówkowymi – zawsze staraj się pozyskiwać swoją wiedzę na temat ofert z maksymalnie niezależnych i aktualnych źródeł. Dobrym pomysłem jest również zasięgnięcie porady u doradcy kredytowego lub skorzystanie z kalkulatora rat kredytu gotówkowego.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, gdzie najtańszy kredyt gotówkowy. Wszystkie banki prowadzą swoje własne polityki np. w zakresie tego, komu i jakie kwoty przyznają. Porównywarki kredytów to z zasady obiektywny sposób na to, aby w łatwy, wygodny i szybki sposób zidentyfikować najtańsze kredyty gotówkowe 2024.

Pamiętaj też, że banki nie są jedynym miejscem, gdzie możesz zwrócić się o pożyczkę. Istnieje również sporo instytucji pozabankowych, które mogą wyjść do Ciebie z interesującą propozycją kredytową na kwotę, której szukasz, aby podreperować swoje bieżące finanse.

Na co zwrócić uwagę szukając taniego kredytu gotówkowego?

Jest kilka kluczowych składników, dzięki analizie których zwiększasz swoje szanse na to, że dostaniesz możliwie najtańszy kredyt gotówkowy na interesującą Cię kwotę. Najtańsze pożyczki gotówkowe możesz zidentyfikować w oparciu właśnie o te czynniki, dlatego ich zrozumienie jest kluczowe i mocno wpłynie na finalną kwotę kredytu.

Co musisz przeanalizować, aby dostać możliwie najtańszy kredyt gotówkowy na interesującą Cię kwotę?

 • Rodzaje rat.
 • Całkowity koszt kredytu.
 • Warunki spłaty kredytu.
 • Okres kredytowania.

Jeśli potrzebujesz gotówki na dowolny cel – najtańsze kredyty gotówkowe to zdecydowanie dobry kierunek poszukiwań pomocy finansowej. Podchodząc do znalezienia pożyczki w sposób roztropny tj. uwzględniając wszystkie wyżej wymienione czynniki – zwiększasz swoje szanse na uniknięcie ewentualnych problemów ze spłatą.

Dlatego koniecznie weź pod lupę całkowite koszty odsetkowe, jak również wartość oprocentowania. Zwróć szczególną uwagę na wysokość prowizji, jeśli taka jest uwzględniona oraz nie zapomnij spojrzeć bliżej na wszystkie ewentualne warunki spłaty, jak również wcześniejszej spłaty kredytu.

Pamiętaj, że zdecydowanie warto poświęcić czas na rzetelną analizę wszystkich ww. aspektów. Im dokładniej to zrobisz, tym dla Ciebie, jak i Twoich finansów korzystniej. Nie ma lepszego sposobu na zidentyfikowanie najtańszego kredytu gotówkowego aniżeli właśnie takie podejście.

Materiał partnera