Reklama

Nie chcesz czekać w kolejce na NFZ? Możesz wziąć kredyt na leczenie

Czasami jedyną szansą na poprawę stanu zdrowia jest kosztowny zabieg. Gdy nie masz czasu czekać w kolejce i brakuje ci pieniędzy, możesz skorzystać z kredytu na leczenie.
Nie chcesz czekać w kolejce na NFZ? Możesz wziąć kredyt na leczenie
Autor: Canva

Kredyt medyczny, znany również jako kredyt na leczenie, umożliwia pokrycie kosztów leczenia chorób, zabiegów medycznych oraz rehabilitacji. Jest on szczególnie pomocny osobom, które nie mają ubezpieczenia zdrowotnego lub gdy polisa nie obejmuje konkretnej choroby. 

Gdzie i na jakich warunkach można dostać kredyt na leczenie?

Kto może zaciągnąć kredyt na leczenie?

Kredyt na leczenie może być udzielany zarówno osobom ubezpieczonym, jak i nieubezpieczonym. Szczegółowe zasady dotyczące tego rodzaju finansowania można znaleźć w regulaminie instytucji kredytowej. 

Z kredytu mogą skorzystać dorośli mieszkańcy Polski, mający zdolność kredytową. Przy zaciąganiu kredytu medycznego warto zwrócić uwagę na okres spłaty i ostateczny koszt kredytu. 

To jest potrzebne do wniosku

Wniosek o kredyt (pożyczkę) składamy w zależności od oferty za pośrednictwem internetu, telefonicznie, pocztą lub osobiście w placówce pożyczającej pieniądze.

Do wniosku trzeba dołączyć następujące dokumenty:

  • wyciąg z konta bankowego (zwykle z ostatnich 3 miesięcy),
  • dokument tożsamości,
  • zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu.

Na co jest udzielany kredyt medyczny?

Kredyt medyczny i pożyczka na leczenie mogą być przeznaczone na różne cele związane z poprawą zdrowia. Zwykle można z nich skorzystać, żeby pokryć koszty leczenia stomatologicznego, nowotworowego, operacji plastycznych, a nawet leczenia weterynaryjnego naszych pupili.

Na jakie wsparcie możemy liczyć? Uzyskanie pożyczki w wysokości do 5 tys. zł nie powinno być większym problemem. Po konsultacji z firmą pożyczkową lub bankiem i pozytywnej ocenie zdolności do spłaty zadłużenia możemy spokojnie pożyczyć nawet kilka razy więcej.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama