Reklama
Reklama

Prawie staranowała pieszego! Wszystko nagrała policyjna kamera (wideo)

O jeden krok od tragedii w Gnieźnie. Dziś na ul. Sobieskiego policjanci drogówki zatrzymali się przed pasami, by przepuścić pieszego prowadzącego rower. Nie zrobiła tego jednak kobieta jadąca z naprzeciwka.
Prawie staranowała pieszego! Wszystko nagrała policyjna kamera (wideo)

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Na udostępnionym przez Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie nagraniu widać mężczyznę na przejściu dla pieszych prowadzącego rower. Kiedy ten zbliża się do środka jezdni, tuż przed nim przejeżdża samochód. Całe zdarzenie nagrała kamera umieszczona w radiowozie. 

(...) omal nie staranowała pieszego prowadzącego rower przez przejście dla pieszych - poinformowali w mediach społecznościowych policjanci. 

Jak się okazało, pierwszeństwa pieszemu nie ustąpiła 46-letnia kobieta. Została ona ukarana przez policjantów mandatem w wysokości 1500 złotych i 15 punktami karnymi. 

Gnieźnieńscy policjanci przypominają, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować ostrożność i zmniejszyć prędkość. Kierowca ma też obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu i znajdującemu się na przejściu. 


Podziel się
Oceń

Komentarze