Reklama
Reklama

600 złotych "na rękę" dziennie. Szukają ludzi to zrywania truskawek

Zbliża się sezon zbioru truskawek, a wraz z nim okazja do zarobienia całkiem sporych pieniędzy. Sprawdzamy stawki.
600 złotych "na rękę" dziennie. Szukają ludzi to zrywania truskawek

Autor: Freepik.com

Mimo że stawki za zbiory nie są już tak wysokie jak w ubiegłym roku, nadal pozostają atrakcyjne. 

Stawki za łubiankę czy za godzinę?

Najlepsze oferty pracy przy zbiorze tych popularnych owoców szybko znikają, więc warto działać sprawnie, aby skorzystać z najlepszych możliwości zarobkowych.

Podczas wyboru sposobu wynagradzania, wiele osób zastanawia się, czy lepsze będzie wynagrodzenie za łubiankę, czy za godzinę pracy. W większości przypadków bardziej opłaca się płacenie za liczbę zebranych owoców. 

Efektywni zbieracze mogą zarobić od 50 do 60 zł na godzinę (15–16 łubianek). To często więcej niż wynoszą tradycyjne stawki godzinowe, które są przez to mniej motywujące do szybkiej i wydajnej pracy.

Gdzie szukać najlepszych ofert?

Najbardziej doświadczeni zbieracze mogą zarobić nawet do 600 zł dziennie na rękę. Jednak – uwaga – nie jest to lekka praca. Aby tyle zarobić, trzeba zebrać przeważnie aż 170 łubianek.  Bardziej realistyczny dla większości zbieraczy będzie zarobek rzędu około 200–300 zł dziennie. 

W miarę możliwości warto rozważyć oferty zagraniczne, szczególnie w Niemczech. Tam stawki godzinowe za zbiór truskawek, w przeliczeniu na polską walutę, często przekraczają 50 zł, a miesięczne zarobki sięgają nawet 8 tys. zł.

Tyle trzeba zapłacić za truskawki

Na początku sezonu ceny tych owoców są wyjątkowo wysokie; dochodzą do kilkudziesięciu złotych za kilogram. Truskawki i importowane, dostępne już od marca, mogą kosztować 35-40 zł za kilogram. 

Niższe ceny, poniżej 20 zł za kilogram, pojawiają się w połowie maja. Najtaniej truskawki kupimy na przełomie czerwca i lipca.

 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze