Rekordowy supermaraton Sebastiana Szygendy

Sebastian Szygenda z UKS Tiger Team, zawodnik i trener taekwondo, ale także biegacz ekstremalny, zaliczył, po raz trzeci, Supermaraton Gór Stołowych.
Sebastian Szygenda, biegnąc 54 km po górach, osiągnął czas 7:59:32s. Trasa tego górskiego supermaratonu wiodła z Parku Narodowego Gór Stołowych do Czech i z powrotem. Start miał miejsce w Karłowie, u podnóża Szczelińca Wielkiego. Końcowe kilometry Końcowe kilometry także wiodły wokół Szczelińca, bo tam usytuowana była meta. Sebastian Szygenda pobił w tym biegu swój rekord życiowy, czy jest ze swojego startu zadowolony? - Tak, bo mimo braku odpowiedniego przygotowania biegowego poprawiłem swój najlepszy czas osiągnięty w tym biegu o niemal 50 minut. Startowałem w tych zawodach czwarty raz. Trzy supermaratony ukończyłem. Z powodu kontuzji nie ukończyłem biegu w ubiegłym roku – odpowiada.
Warto w tym miejscu odnotować, że wraz z Sebastianem Szygendą bieg ukończył inny wrześnianin, Mariusz Kowalczyk. Osiągnął on czas 9:23:50s.