Festiwal błędów i porażka MKS-u URBIS Gniezno

W zaległym meczu 14 kolejki 1 ligi piłkarki ręczne z Gniezna przegrały na własnym parkiecie z SMS-em ZPRP II Płock 20:24. Strata punktów z młodą drużyną z Płocka znacznie pogorszyła sytuację gnieźnianek w tabeli.

Drużyna MKS-u świetnie rozpoczęła spotkanie i po kilku minutach prowadziła 4:0. Pierwszą bramkę podopieczne Roberta Popka straciły dopiero w 8 minucie meczu. Później coś się jednak zacięło i MKS zaczął popełniać mnóstwo błędów, zarówno w ataku jak i obronie. Na przerwę, z dwubramkowym prowadzeniem, zszedł zespół gości (13:11). Druga odsłona to dalszy ciąg festiwal błędów i nieskuteczny pościg gnieźnianek. Ostatecznie MKS musiał uznać wyższość rywala, przegrywając to spotkanie 20:24.

W tabeli 1 ligi MKS PR URBIS Gniezno zajmuje 6 miejsce, z dorobkiem 27 punktów. Tyle samo zgromadziły zespoły KS AP Poznań i MTS-u Kwidzyn, które dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich, wyprzedzają gnieźnianki w tabeli. Do lidera MMKS-u Jutrzenki Płock drużyna Roberta Popka traci 6 punktów.

Kolejne spotkanie MKS PR URBIS Gniezno rozegra w środę, 27 lutego w Płocku z pierwszą drużyną SMS-u ZPRP. Przed własną publicznością gnieźnianki zaprezentują się natomiast w sobotę, 2 marca. Do pierwszej stolicy Polski przyjedzie wówczas zajmująca 10 miejsce w tabeli ChKS Politechnika Łódzka.