Złoto i srebro młodzików w Mistrzostwach Polski LA

Bartosz Kowalski na Mistrzostwach Polski Młodzików, które trwają właśnie na stadionie AWF-u w Białej Podlaskiej, zdobył złoty medal w skoku wzwyż. Mieszkaniec Orzechowa, podopieczny trenera Romana Chojnackiego zwyciężył skacząc 193 cm.

Martyna Guzowska, podopieczna trenera Andrzeja Pujdaka, w biegu na 600 metrów była druga i tym samym zdobyła srebrny medal. Martyna przegrała złoto o 0,10 sek., nabiegała czas 1:37,86 s.

Marika Majewska, również zawodniczka Andrzeja Pujdaka, pojechała na Mistrzostwa Polski z najlepszym wynikiem w Polsce na 200 m p. płotki - 29,46 s. Niestety, kontuzja nie pozwoliła Marice walczyć o złoto, przybiegła na metę piąta z czasem 30,44 s.

Zuzanna Kniat, trenująca pod okiem Przemysława Pawlaka, było o krok od podium w rzucie młotem. Nasza młodziczka posłała młot  na odległość 49,02 m. co dało jej  4. miejsce. Gratulujemy zawodnikom i zawodniczkom i życzymy sukcesów w drugim dniu Mistrzostw Polski.