Reklama
Reklama

Wilgoć w domu – jak się jej pozbyć?

Wilgoć w domu – jak się jej pozbyć?

O za dużej wilgoci, która może prowadzić do powstawania grzyba i pleśni, mówimy wówczas, kiedy wilgotność powietrze przekracza 60%. Z wilgocią spotykamy się zarówno w starym, jak i nowym budownictwie. Pleśń i grzyby, którym sprzyjają wilgotne warunki, to nie tylko brzydki wygląd i niszczenie powierzchni na której się pojawiają, ale przede wszystkim szkodliwe oddziaływanie na zdrowie, samopoczucie i koncentrację. Dlaczego oczyszczacze Vestfrost będą niezbędne w procesie eliminacji wilgoci?Z czym związana jest za duża wilgotność powietrza?
Za duża wilgotność powietrza może nieść za sobą negatywne skutki, w szczególności zdrowotne, ale także obniżeniem komfortu mieszkania, czy też postawić nas przed koniecznością kosztownego remontu. Kiedy wilgotność powietrza jest za duża, może powstawać na ścianach, za meblami , czy wrogach przy sufitach grzyb. Długotrwałe przebywanie w miejscu występowania grzyba jest oczywiście niewskazane i dalece szkodliwe dla zdrowia. Najbardziej narażeni będą najmłodsi, seniorzy, a także osoby chorujące na astmę i alergie. Powstawanie grzyba jest również często jednoznaczne z koniecznością wykonania remontu, ponieważ nie wygląda on korzystanie, a jego skuteczne i długotrwałe usunięcie wymaga więcej prac remontowych.

Jak wykorzystując domowe sposoby walczyć z  wilgocią?


Domowe sposoby na zmniejszenie wilgotności powietrza to między innymi częste wietrzenie mieszkania, zamontowanie specjalnych nawietrzniki w oknach, rozszczelnienie drzwi balkonowych i okien. Z wilgocią powietrza można radzić sobie także wykorzystując tanie osuszacze powietrza. Zwalczanie wilgoci, to jedno, ale kiedy grzyby i pleśń już wystąpiły, należy szczególnie zadbać o jakość powietrza, skutecznie je filtrując. Oczyszczacze Vestfrost, jak np. świetnie sprawdzający się na niewielkich przestrzeniach model VESTFROST VP-A1M30WH będą skuteczną metodą do walki z zanieczyszczeniami, w tym zarodnikami pleśni i grzybów.

VESTFROST VP-A1M30WH kompaktowy, ale wydajny oczyszczacz powietrza Vestfrost


Oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma za wiele przestrzeni, pomimo, że jest on bardzo kompaktowych rozmiarów, to jego parametry jak powierzchnia oczyszczania (42m2) oraz wydajność (340m3) wypadają bardzo imponująco.

Oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH, został wyposażony w filtr wstępny, węglowy, HEPA, lampę UV-C LED oraz jonizator. Należy pamiętać, że im więcej filtrów zastosowano we wnętrzu oczyszczacza do powietrza, tym większa szansa, że z powietrza zostaną wyeliminowane wszelkie najczęściej występujące zanieczyszczenia, jak wirusy, bakterie, pyły, brzydkie zapachy, czy alergeny. Oczyszczacze powietrza Vestfrost poradzą sobie z wieloma zanieczyszczeniami, eliminując je praktycznie w 100%.

Urządzenia takie jak VESTFROST VP-A1M30WH, znajdziemy w profesjonalnych sklepach, w cenie ok. 1099 zł. To dobra inwestycja w zdrową atmosferę we własnym domu.Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl


Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Komentarze