Reklama
Reklama

Kiedy i gdzie najlepiej sprawdzi się sejf podłogowy?

Kiedy i gdzie najlepiej sprawdzi się sejf podłogowy?

Jedną z różnych odmian sejfów są sejfy podłogowe. Czy w mieszkaniu lub domu można zainstalować taki sejf? Czy sejfy podłogowe dają ochronę przeciwpożarową? Poznaj odpowiedzi na najczęstsze zapytania dotyczące sejfów podłogowych.



 

Interesuje Cię komfort i bezpieczeństwo? Wybierz sejf podłogowy!


 

Biorąc pod uwagę miejsce montażu sejfu, wyróżnia się m.in. sejfy podłogowe i sejfy ścienne. Te pierwsze są popularne zarówno wśród użytkowników indywidualnych, jak i przedsiębiorców. W rezultacie można je spotkać w:


 

Istnieje rozróżnienie między m.in. sejfami ściennymi a sejfami podłogowymi na podstawie miejsca, w którym sejf jest umieszczony. Zarówno korporacje, jak i osoby prywatne preferują te pierwsze. Można je zatem spotkać w:



 


  •  

W domach i czasami w mieszkaniach. Przyczyną są wymagania techniczne - można przeczytać na stronie renomowanego producenta sejfów pod adresem https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-domowe/sejf-podlogowy-1/lista. Sejf rurowy musi być przymocowany do podłoża, co wymusza dodatkowe prace budowlane. Najczęściej tylko w domu jest realne ich przeprowadzenie.


  •  

  •  

W firmach. W architekturę obiektów biznesowych często wpisane jest miejsce na sejfy podłogowe. Dzięki temu firmy mają dużo miejsca zarezerwowanego na przechowywanie ważnych przedmiotów, papierów, pieniędzy lub innych aktywów.


  •  

  •  

Organizacje publiczne. Pieczęcie, karty kryptograficzne i poufne lub tajne dokumenty to kilka przykładów przedmiotów, które muszą być dobrze chronione przed intruzami i często są przechowywane w sejfach podłogowych, które zostały skonstruowane specjalnie do tego celu.


  •  


 

Co sprawia, że sejfy podłogowe są wyjątkowe?


 

Przy wyborze sejfu jednym z kryteriów, które należy wziąć pod uwagę, jest proces instalacji. Czy w Twoim domu lub miejscu prowadzenia działalności gospodarczej najlepiej funkcjonowałby sejf rurowy? Pozostałe kryteria trzeba jeszcze ustalić. Składają się na nie:



 


  •  

Ochrona przeciwpożarowa. Musisz wybrać, jak długo sejf wewnętrzny powinien zabezpieczać swoją zawartość przed ogniem (na przykład przez 30, 60 lub 120 minut).


  •  

  •  

Rodzaj zamka W sejfie podłogowym można zainstalować różne rodzaje zamków, w tym mechaniczne, elektryczne i biometryczne.


  •  

  •  

Wielkość sejfu. Jest to kwestia indywidualna. Aby przechowywać cenne lub znaczące przedmioty, musisz sam zdecydować, ile miejsca jest potrzebne.


  •  


 

Wśród sejfów podłogowych dużą popularnością cieszą się sejfy rurowe. Takie sejfy rozpoznaje się po ich cylindrycznym kształcie, jak sama nazwa wskazuje. Są więc bardziej kompaktowe niż tradycyjne sejfy ścienne. Często wystarczają dla samotnych użytkowników.



 

Dlaczego warto zdecydować się na sejf podłogowy?


 

Sejfy są budowane i konstruowane w celu zabezpieczenia ich zawartości, ale miejsce, w którym się znajdują, również ma znaczenie dla bezpieczeństwa. Sejf podłogowy dobrze komponuje się z otoczeniem, dzięki czemu jest ukryty, nie rzuca się w oczy i trudno go znaleźć. Na przykład sejf rurowy może być całkowicie ukryty przed wzrokiem poprzez przykrycie go wykładziną podłogową lub meblami.


 

Dzięki tej technice można nie tylko ukryć sejf podłogowy przed intruzami, ale również podkreślić proces jego instalacji. Sejfu podłogowego nie można przenieść, ponieważ jest on wpuszczony w określony obszar; gdyby został przeniesiony, rabusie potrzebowaliby zbyt wiele czasu i sprzętu, aby zrobić to bez wykrycia.


 

*Artykuł sponsorowany



 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze