Reklama
Reklama

Majówka 2023. Gdzie warto się wybrać? (Września, Słupca, Gniezno, Jarocin, Środa Wlkp., Śrem)

Majówka tuż, tuż, a my podpowiadamy, co robić w ten dłuższy, niż wszystkie, weekend. Sporo propozycji skierowanych jest dla aktywnych fizycznie. Nie będą mieli na co narzekać również miłośnicy muzyki, bo w okolicy nie zabraknie imprez tanecznych.
Majówka 2023. Gdzie warto się wybrać? (Września, Słupca, Gniezno, Jarocin, Środa Wlkp., Śrem)

Źródło: www.witkowo.pl

W tym roku Święto Pracy wypada w poniedziałek. Święto Konstytucji 3 maja to kalendarzowa środa. Wystarczy zatem wziąć jeden dzień urlopu (2 maja), by cieszyć się naprawdę długim weekendem. A kto pokusi się o dodatkowe dwa dni urlopu (4 i 5 maja), zyska aż dziewięć dni wolnych od pracy. Publikujemy listę imprez, zawodów, uroczystości i wydarzeń, w których w tym czasie można wziąć udział. 
 

POWIAT WRZESIŃSKI

Września:

29 kwietnia po raz 39. odbędzie się Bieg Kosynierów we Wrześni. Bieg odbędzie się na dystansie 10 km. Podczas imprezy będą zbierane pieniądze na leczenie Kacpra Czerwińskiego chorującego na dystrofię mięśniową. 

29 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Kaliskiej we Wrześni odbędzie się po raz kolejny impreza pod nazwą Powiatowa Strefa Sportu. W programie przewidziano trójbój lekkoatletyczny, a konkurencje poprowadzi olimpijczyk Tomasz Szymkowiak. 

We Wrześni już jutro (29 kwietnia) pierwszy koncert z cyklu Wrzesiński Weekend Muzyczny. O 20:30 na rynku wystąpi zespół Classic, a po nim o 21:45 Viki Gabor. W niedzielę (30 kwietnia) o 20:30 koncert Piersi, a o 22:00 na scenie pojawi się Kubańczyk. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. 

1 maja przy ul. Ogrodowej we Wrześni odbędą się tradycyjne już zawody strzeleckie organizowane przez strzelnicę Ligi Obrony Kraju. Początek zawodów o godzinie 10:00. 

6,5 tys. osób weźmie udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który już 3 maja odbędzie się we Wrześni. Start na ul. Armii Poznań. Metę zlokalizowano na boisku sportowym w Sokołowie. Choć pakiety startowe rozeszły się jak świeże bułeczki, to kibice na trasie i na mecie są mile widziani. Na miejscu na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji. Czas umili zespół Niesamowita Sprawa, a każdy uczestnik otrzyma upominek. 

Grzybowo:

To będzie prawdziwa podróż w przeszłość. Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie zaprasza na trzydniową majówkę z historią. Impreza odbywać się będzie codziennie od 1 do 3 maja od 10:00 do 15:30. W programie pikniku m.in. trening wojowników, pieczenie słowiańskich chlebów, wystawy, gry terenowe, pokaz kowalstwa, warsztaty garncarskie, czy strzelanie z łuku. Organizatorzy zachęcają do zabrania koców i koszy piknikowych, a także kiełbasek, które będzie można upiec nad ogniskiem. 

Miłosław:

30 kwietnia odbędą się obchody 175. rocznicy Wiosny Ludów w Miłosławiu. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy. Całość rozpocznie się o 14:00 uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Jakuba w Miłosławiu. 

Kołaczkowo:

W niedzielę 30 kwietnia Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczkowie organizuje 13. Rajd Rowerem po Książkę. Impreza łączy sport, rekreację, ale i kulturę. Jej program jest niezmienny od lat. Trasa rajdu liczy około 24 km. Wpisowe wynosi jedyne 10 zł. Do wygrania na mecie rajdu będą m.in. rowery.

Zabawa do białego rana, czyli majówka w Kołaczkowie. Wójt gminy Kołaczkowo zaprasza na obchody 50-lecia gminy połączone z majówką. Wydarzenie odbędzie się 7 maja. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Mejk.

Nekla:

Obchody rocznicy uchwalenia konstytucji (3 maja) odbędą się m.in. w Nekli w powiecie wrzesińskim. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w intencji Ojczyzny i Druhów OSP w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Nekli. Następnie odbędzie się przemarsz na rynek, okolicznościowe wystąpienie burmistrza, złożenie kwiatów, a w końcu – koncert Orkiestry Dętej NOK Nekla i grupy wokalnej NokBand. 

Pyzdry:

29 kwietnia o 10:00 wystartują dwa rajdy - 34. Rajd pieszy im. Edmunda Taczanowskiego oraz 21. Rodzinny Ekologiczny Rajd Rowerowy. Trasy nawiązują do powstania styczniowego. Dzień później, w niedzielę 30 kwietnia, odbędą się obchody 160. rocznicy bitwy pod Pyzdrami. 


POWIAT ŚREDZKI

Środa Wielkopolska:

Dla młodszych to zupełnie nowe doświadczenie, dla starszych - sentymentalna podróż w czasie. Już 1 maja inauguracja kolejnego sezonu kursowania Średzkiej Kolei Powiatowej. Pierwszy skład wyjedzie o godz. 10:00, kolejny o godz. 14:00. Ich znakiem rozpoznawczym są zabytkowe parowozy. Kolej będzie kursowała 1 i 3 maja oraz w każdą niedzielę. W czasie wakacji także w sobotę. Bilet normalny w obie strony kosztuje 40 zł. 

Bieg z flagą - to propozycja Urzędu Miejskiego w Środzie Wielkopolskiej. Odbędzie się on 2 maja, czyli w Dniu Flagi Narodowej. Uczestnicy biegu zostaną wyposażeni we flagi. Do pokonania będą mieć tylko 2 km. Start o godzinie 15:00. Będzie coś dla ciała, ale i coś dla ducha. Po południu na scenie nad Jeziorem Średzkim wystąpią zespoły Gutek i Baika. Początek muzycznej majówki o godz. 17:00. 

Dzień później, 3 maja, w ramach obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, o godzinie 10.00 w Bazylika Kolegiacka Wniebowzięcia NMP w Środzie Wielkopolskiej odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny. Tuż po niej odbędzie się przemarsz spod Bazyliki pod pomnik gen. J. H. Dąbrowskiego, gdzie tradycyjnie będą miały miejsce uroczystości patriotyczne. 

3 maja o godzinie 14.00 w Parku Łazienki odbędą się pokazy strażackie OSP Środa Wielkopolska. 


POWIAT SŁUPECKI

Słupca:

Powiatowe i miejskie obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Całość rozpocznie się o godzinie 10:00 mszą świętą z udziałem orkiestry dętej OSP Słupca. 

6 maja w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbędzie się 4. Ogólnopolski Przegląd Konkursowy "Szanty i Piosenki Żeglarskie". Szantogranie wystartuje o godz. 14:30. 

Strzałkowo:

W Strzałkowie 29 kwietnia odbędzie się Majowy Rajd Rowerowy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rajd startuje o godzinie 10:00 spod hali sportowej przy ul. Górnej. Zapisy rozpoczną się godzinę wcześniej – o 9:00. Na uczestników rajdu na mecie czekać będzie ciepły poczęstunek. Rajdowi towarzyszyć będzie akcja znakowania rowerów. 

Powidz:

Sportowa majówka w Powidzu wystartuje 1 maja o 15:00 na orliku. Organizatorzy do wspólnej zabawy zapraszają młodzież, dzieci i ich rodziców. W programie rywalizacja w ping-ponga, kręgle fińskie, speed ball, czy koszykówkę. Nie zabraknie też zmagań drużynowych w piłkę nożną, zadań siłowych i przeciągania liny. Na koniec sportowej imprezy zaplanowano wspólne ognisko. 

Kiełbasa z grilla, Mamma Mia Show, pampuszki i ukraińska kasza leśna. 2 maja w Powidzu odbędzie się niezwykła majówka z Domem Kultury. Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00 na Zielonym Dziedzińcu Kultury przy ul. Park Powstańców Wlkp 25. Zwieńczeniem będzie impreza taneczna.

3 maja w Powidzu odbędą się uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:30 na skwerze 770-lecia Powidza - przed płytą pamiątkową 'Ojcom naszym”.


POWIAT GNIEŹNIEŃSKI

Gniezno:

Wielkie grillowanie i zawody sportowe już w sobotę 29 kwietnia nad Jeziorem Jelonek w Gnieźnie. Dobiega końca modernizacja popularnej Wenecji. Nie będzie jednak przecinania wstęgi. Impreza rozpocznie się o 11:00 i potrwa do 22:00. W programie m.in. ścianka wspinaczkowa, żonglerka piłką, tor przeszkód, kręgle, czy przeciąganie liny. O Puchar Prezydenta Gniezna powalczą wędkarze. Nie zabraknie też atrakcji takich jak warsztaty kreatywne, plener malarski, gra terenowa dla wszystkich chętnych, czy konkurs na najpiękniejszą maskę wenecką. Imprezie towarzyszyć będzie wielkie, wspólne grillowanie.

Dziekanowice:

3 maja Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach zaprasza na Majówkę nad Lednicą. W programie gry i zabawy takie jak: chodzenie na szczudłach, rzut ziemniakiem, czy jazda na taczkach. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach z rękodzielnictwa i własnoręcznie wykonać lalkę z włóczki, drewniane bociany czy kwiaty z bibuły. O godzinie 13:00 zacznie się potańcówka, do której przygrywać będzie Orkiestra Taneczna Wihajster. Całość uświetnią pyszne potrawy przygotowane przez lokalne koło gospodyń wiejskich. Majówka nad Lednicą zacznie się o 11:00 i potrwa do 17:00. Bilety normalne kosztować będą 20 zł, a ulgowe 10. Dzieci do lat 7 wchodzą na imprezę bezpłatnie. 

Czerniejewo:

Weekend majowy to idealna okazja, aby spędzić czas z bliskimi na świeżym powietrzu. Rada sołecka z Żydowa w powiecie gnieźnieńskim zaprasza na cykliczny „Rajd Rowerowy 3 maja”. Impreza rozpocznie się o 12:30. Podczas rajdu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

Witkowo:

Wystawa lotniczego sprzętu wojskowego, dmuchane zamki i występy muzyczne. Tak Witkowo w powiecie gnieźnieńskim upamiętni 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Całość rozpocznie się mszą świętą odpustową i przekazaniem sztandaru Stowarzyszeniu Seniorów Lotnictwa Wojskowego w Powidzu. Po części oficjalnej odbędzie się piknik rodzinny. Start obchodów w środę 3 maja na Skwerze Lotników Żwirki i Wigury w Witkowie.

Mielżyn:

Wiedzę pożarniczą i ratunkową mają w małym palcu, co udowodnią w najbliższą sobotę (29 kwietnia) w Mielżynie w powiecie gnieźnieńskim. Strażacy ochotnicy z trzech powiatów wezmą udział w warsztatach pod hasłem Integracja 2023. Obserwować zmagania ochotników może każdy chętny. Start imprezy w sobotę o godzinie 9:30 w Mielżynie. 


POWIAT JAROCIŃSKI

Jarocin:

Zlot 110-lecia harcerstwa na ziemiach jarocińskich zaplanowano na 29 i 30 kwietnia. Impreza rozpocznie się w sobotę po 16:00 harcerskim ogniskiem pokoleń. Wiele atrakcji zaplanowano na niedzielę. O 8:00 wystartuje zbiórka krwi przy Pałacu Radolińskich. W tym samym miejscu o 15:00 odbędzie się HarcDay, a o 18:00 w jarocińskim amfiteatrze wystąpi zespół Manufaktura Piosenki Harcerskiej WIATRAKI. 

1 maja spod Biblioteki Głównej w Pałacu Radolińskich wystartuje rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz. Rowerem do gwiazd”. Hasło zawodów nawiązuje do obchodzonego w 2023 Roku Kopernika. Trasa liczyć będzie 28 kilometrów. Na mecie w Potarzycy uczestnicy zwiedzą Planetarium. Zapisy trwały do 27 kwietnia.

2 maja o godzinie 12:00 z okazji Dnia Flagi odbędzie się uroczysty apel i rozdawanie flag przed Pałacem Radolińskich. Po apelu ulicami Jarocina przejedzie parada zabytkowych samochodów i motocykli. 

Nowe Miasto nad Wartą:

3 maja około godz. 9:20 na rynku odbędzie się widowiskowy pokaz akcji gaśniczej. Obserwować pokaz mogą wszyscy chętni. 


POWIAT ŚREMSKI

Śrem:

Majówka w Śremie rozpocznie się już w piątek 28 kwietnia. Na początek na terenie obiektów Śremski Sport wystąpi zespół Limdej i Korek. Początek koncertu o godz. 18:30.

W sobotę 29 kwietnia o godzinie 12:00 wystartuje Rodzinny Piknik Rowerowy. Start zawodów w amfiteatrze nad Jeziorem Grzymisławskim. 


Podziel się
Oceń

Komentarze
sdfgffhfghgj 01.11.2023 18:02
https://www.scoop.it/topic/live-stream-tv-west-ham-vs-arsenal-live-free-coverage-on-tv-01-11-2023 https://www.scoop.it/topic/live-stream-west-ham-vs-arsenal-live-free-online-on-01-11-2023 https://www.scoop.it/topic/total-sportek-arsenal-vs-west-ham-live-free-broadcast-on-tv-1-november-2023 https://www.scoop.it/topic/live-stream-tv-arsenal-v-west-ham-live-free-broadcast-on-tv-1-november-2023 https://www.scoop.it/topic/live-stream-man-united-vs-newcastle-live-free-broadcast-on-tv-01-11-2023 https://www.scoop.it/topic/livestream-newcastle-vs-man-united-live-free-broadcast-on-tv-01-11-2023 https://www.scoop.it/topic/live-stream-bournemouth-vs-liverpool-live-free-broadcast-on-tv-01-11-2023 https://glot.io/snippets/gq70j5u2k6 https://www.eva.ro/club/forum/topic/view/3829215
dsfgfdfghfg 01.11.2023 11:13
https://www.scoop.it/topic/watchlive-match-liverpool-vs-bournemouth-live-broadcast-free-on-tv-channel-01-11-2023 https://www.scoop.it/topic/live-stream-west-ham-vs-arsenal-live-broadcast-free-on-tv-channel-01-11-2023 https://www.scoop.it/topic/livestreams-blackburn-vs-chelsea-live-broadcast-free-on-tv-channel-01-11-2023 https://www.scoop.it/topic/today-man-united-v-newcastle-united-live-free-1-november-2023 https://glot.io/snippets/gq6p8t7jow https://www.eva.ro/club/forum/topic/view/3823469 https://rentry.co/fcdvzr https://ctxt.io/2/AABQCztcFQ
zsdffhfgjgk 31.10.2023 16:15
https://www.hopecommunitynyc.com/group/volunteer-group/discussion/9aacbc36-2127-45f5-af10-ffc7d68bee94 https://www.rockycotard.com/group/rockycotard-art-group/discussion/151cc473-8b14-4d03-829a-2a2cb487bdb5 https://www.thefreeriders.nl/group/houses-for-rent-nl/discussion/abd1d72a-a589-4114-a862-59b47a96602a https://www.warriorsinc.org/group/warriors-inc-group/discussion/88ff4c8e-1a68-4205-82ab-36442d950a80 https://www.hopecommunitynyc.com/group/volunteer-group/discussion/3d2d480a-58ad-428d-bf1e-297db4dd94b7 https://www.rockycotard.com/group/rockycotard-art-group/discussion/d9166958-787f-4255-81ad-c8031b77df21 https://www.thefreeriders.nl/group/houses-for-rent-nl/discussion/a911c947-9b44-45b7-9821-f20ca3731144 https://www.warriorsinc.org/group/warriors-inc-group/discussion/584b4f82-4189-4db9-8202-d06212a53e56 https://www.thehivelive.org/group/the-hive-group/discussion/91ec3871-4c77-4201-88d2-2f5059adf97f https://www.thehivelive.org/group/the-hive-group/discussion/91adc712-18ec-4312-9dda-89ed3644711a https://www.hopecommunitynyc.com/group/volunteer-group/discussion/5ed42a73-b0e1-448b-94b8-7606e29f7a2a https://www.thehivelive.org/group/the-hive-group/discussion/844e73c8-428f-4545-8107-11e6e73f5ea5 https://www.scoop.it/topic/dsdsfd-gdf-gffghgfh/p/4148210140/2023/10/31/sfdds-fghfj-ghjkhkh https://challonge.com/wbq3h98h https://pastelink.net/chfu5iww https://glot.io/snippets/gq5thnqbt9 https://www.eva.ro/club/forum/topic/view/3802213 https://www.pastery.net/ajqudn/ http://nopaste.paefchen.net/1964344 https://rentry.co/ci2cp https://controlc.com/65f43d69 https://pastebin.com/kxXN8t1M https://codepen.io/Hana-Jahan/pen/MWLeamR https://forum.contentos.io/topic/389823/sfgdhfgjgjgjkhkjhk https://paste2.org/VzsVp2Kv https://ctxt.io/2/AADQ4PjdFQ