Reklama
Reklama

5 osób rannych, w tym dziecko. DK 92 zablokowana

Gigantyczne korki na drodze krajowej nr 92 w stronę Poznania. Na wysokości miejscowości Przyborki w powiecie wrzesińskim zderzyły się dwa samochody osobowe. Rannych w wypadku zostało pięć osób, w tym 13-latek. Poszkodowani trafili do szpitali we Wrześni, Gnieźnie i Poznaniu. Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
5 osób rannych, w tym dziecko. DK 92 zablokowana
O godz. 14:50 na miejscu wylądował śmigłowiec LPR, który zabrał 66-letnią kobietę do szpitala w Poznaniu.

Autor: Paula Przetakowska

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni mł. asp. Adam Wojciński, zawinić miała 48-latka kierująca oplem insignią. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa 70-latkowi jadącemu z naprzeciwka. 

- mówił mł. asp. Adam Wojciński. 

Pierwsze zgłoszenie dotyczące wypadku dyżurni straży i policji odebrali o godz. 14:02. Rannych zostało pięć osób. Najciężej poszkodowana była pasażerka skody fabii. 

66-latka miała uraz brzucha. Zabraliśmy ją do szpitala w Poznaniu - informuje rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka. 

Oplem, który wymusił na skodzie pierwszeństwo podróżowały z kolei trzy osoby. Byli to: 48-letnia sprawczyni wypadku i pasażerowie w wieku 24 i 13 lat. 

- mówi zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wrześni asp. Sławomir Pruchnik.

Oprócz śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, na miejscu były też karetki pogotowia. Zespoły ratownictwa medycznego przewiozły poszkodowanych do trzech szpitali - we Wrześni, Gnieźnie i Poznaniu. 

Droga w kierunku Poznania jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd przez Wrześnie i kieruje ruchem. Na drodze krajowej nr 92 tworzą się kilometrowe korki. Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama